niedziela, 26 maja

Apple ogłosił dziś, że klienci i niezależne serwisy będą mogli od jesieni tego roku wykorzystywać oryginalne, używane części zamienne do napraw iPhone’ów.

Początkowo – jak informuje The Washington Post – nowa polityka będzie dotyczyć części do modeli iPhone’a 15 i nowszych, w tym ekranów, baterii i aparatów. W przyszłości obejmie też używane czujniki biometryczne do Face ID i Touch ID. Proces „parowania” części opracowany przez Apple będzie nadal sprawdzać, czy używana część jest oryginalna.

Jesienią kalibracja zarówno nowych, jak i używanych części oryginalnych będzie odbywać się bezpośrednio na urządzeniu po jego naprawie. W aplikacji Ustawienia w sekcji Ogólne → To urządzenie pojawi się nowa pozycja „Historia części i serwisu”, która będzie pokazywać, czy zamontowana część jest nowa, czy używana.

Apple ogłosił również, że klienci i serwisy nie będą już musieli podawać numeru seryjnego urządzenia podczas zamawiania części z oficjalnego sklepu z częściami zamiennymi, o ile naprawa nie dotyczy wymiany płyty głównej.

Aby zniechęcić do rozmontowywania na części skradzionych iPhone’ów, Apple rozszerzy funkcję zabezpieczenia Blokady Aktywacji:

Popularna funkcja Blokady Aktywacji zostanie rozszerzona na części zamienne iPhone’ów, aby zniechęcić do rozmontowywania skradzionych urządzeń. Funkcja ta, opracowana na prośbę klientów i organów ścigania, ma na celu ograniczenie kradzieży iPhone’ów poprzez uniemożliwienie reaktywacji zgubionego lub skradzionego urządzenia. Jeśli naprawiane urządzenie wykryje, że użyta część pochodzi z innego iPhone’a z włączoną Blokadą Aktywacji lub trybem utraconym, kalibracja tej części zostanie zablokowana.

Szef ds. inżynierii sprzętu Apple, John Ternus, powiedział, że nowa polityka będzie bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ wydłuży żywotność części:

Przez ostatnie dwa lata zespoły Apple pracowały nad udoskonaleniem projektowania i produkcji urządzeń, aby umożliwić naprawy z wykorzystaniem używanych części zamiennych bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, ochrony danych osobowych i prywatności użytkowników. Dzięki tej najnowszej rozbudowie naszego programu napraw jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować naszym klientom jeszcze więcej możliwości i wygody, jednocześnie przyczyniając się do wydłużenia żywotności naszych produktów i ich części.

Nowe zasady będą dotyczyć również przyszłych modeli iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx