środa, 19 czerwca

Apple zaprezentował długą listę nowych funkcji ułatwień dostępu, które wkrótce zostaną wprowadzone na urządzenia w tym AssistiveTouch dla Apple Watch, który pozwoli użytkownikom sterować Apple Watch bez konieczności dotykania wyświetlacza lub elementów sterujących.

Wspomagane przez uczenie maszynowe urządzenia, żyroskop, akcelerometr i czujnik tętna Apple Watch będzie w stanie wykryć subtelne różnice w ruchu mięśni i aktywności ścięgien, a te ruchy pozwolą użytkownikom poruszać się kursorem na wyświetlaczu Apple Watch za pomocą serii gestów dłoni, takich jak stukanie palcami czy zaciskanie dłoni.

AssistiveTouch na Apple Watch umożliwi klientom, którzy mają problemy z rękami na łatwiejsze odbieranie połączeń przychodzących, sterowanie wskaźnikiem ruchu na ekranie, dostęp do Centrum powiadomień i Centrum sterowania i nie tylko.

Apple twierdzi, że funkcja AssistiveTouch dla Apple Watch będzie dostępna wraz z aktualizacją oprogramowania. Ta funkcja prawdopodobnie będzie częścią systemu watchOS 8, który ma zostać zaprezentowany wraz z iOS 15, macOS 12 i tvOS 15 podczas WWDC 2021 w przyszłym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx