poniedziałek, 15 kwietnia

Samsung dostarczył w tym tygodniu recenzentom kilka swoich nowych telefonów Galaxy Fold, aby mogli oni poczuć go we własnych rękach, ale wygląda na to, że składany smartfon może mieć poważne wady. Trzech recenzentów, którzy otrzymali Galaxy Fold, doświadczyło już awarii, z których wszystkie skupiają się na wyświetlaczu.

Dieter Bohn z The Verge mówi, że jego urządzenie Galaxy Fold pękło po pojawieniu się przypadkowego wybrzuszenia na ekranie, być może spowodowanego przez jakąś drobinkę, która dostała się do zawiasu. Drobinka, czy cokolwiek co spowodowało wybrzuszenie, naciskała na wyświetlacz wystarczająco mocno, by go złamać.

Bohn mówi, że nie znęcał się nad telefonem, użytkując go całkiem normalnie, wkładając do kieszeni, otwierając i zamykając zawias.

To niepokojące, że odkryłem to zaledwie dwa dni po otrzymaniu mojej jednostki recenzującej. Bardziej niepokojące jest to, że wybrzuszenie ostatecznie wcisnęło się wystarczająco mocno w ekran, aby go złamać. Widoczne są wyraźne linie uszkodzonego ekranu OLED zbiegające się w miejscu, gdzie jest wybrzuszenie.

Podobnie Steve Kovach z CNBC podzielił się filmem ze swojego urządzenia, pokazując migający, uszkodzony ekran po jednym dniu użytkowania.

 

Mark Gurman z Bloomberga również doznał katastrofalnej awarii wyświetlacza. Jego Galaxy Fold jest uszkodzony i nie nadaje się do użytku. Wygląda na to, że posiada niektóre z tych samych awarii ekranu, co jednostka Kovacha.

 

Gurman poinformował o jeszcze jednej ciekawej rzeczy. Na ekranie telefonu była warstwa ochronna, która nie powinna być usuwana, ale nie zostało mu to przekazane. Zdjął ją, co mogło przyczynić się do problemu. Znany YouTuber Marques Brownlee mówi, że zrobił to samo, ponieważ w pudełku nie było żadnego ostrzeżenia.

 

Jednak nie wszyscy recenzenci z uszkodzonymi jednostkami usunęli folię plastikową, więc jest wiele problemów wpływających na Galaxy Fold. Trzy uszkodzone urządzenia w ciągu jednego lub dwóch dni, nie wróży dobrze urządzeniu. Nie wiadomo, czy recenzenci otrzymali wadliwą partię urządzenia oraz czy urządzenia wychodzące do klientów będą doświadczać tych samych problemów, ale każdy, kto rozważa zakup, powinien być świadomy tych awarii.

Galaxy Fold Samsunga kosztuje aż 1980 dolarów, co jest wyjątkowo wysoką ceną nawet dla urządzenia, które działa. Obecnie Samsung przyjmuje zamówienia wstępne na Galaxy Fold na swojej stronie, a pierwsze urządzenia mają być dostępne dla klientów 26 kwietnia.

[AKTUALIZACJA]: W obliczu pojawiających się artykułów dotyczących Galaxy Fold u recenzentów Samsug wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Poniżej treść komunikatu:

Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych.
Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] Fold tej wiosny, ale skończyło się na opóźnieniu premiery po tym, jak kilku recenzentów doświadczyło uszkodzenia urządzeń Galaxy Fold już po kilku […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx