wtorek, 31 stycznia

Wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y będą wyposażone w 12-megapikselowy aparat przedni z pojedynczym obiektywem, co jest poprawą z 7-megapikselowego aparatu w iPhone’ie XS, iPhone’ie XS Max i iPhone’ie XR, wynika z najnowszej notki badawczej znanego analityka Ming-Chi Kuo.

Notatka dodaje, że kolejne modele iPhone’a XS i iPhone’a XS Max z wyświetlaczami OLED o przekątnej 5,8 cala i 6,5 cala będą również wyposażone w tylne kamery z trzema obiektywami w tym 12-megapikselowy teleobiektyw, 12-megapikselowy szerokokątny obiektyw i 12-megapikselowy obiektyw super-szerokokątny firmy Sony.

Kuo wierzy, że następny iPhone XR z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD będzie wyposażony w tylny aparat z dwoma obiektywami, jak wcześniej informował WSJ, chociaż nie poinformował o specyfikacji w megapikselach ani żadnej innej specyfikacji aparatu dla tego modelu. Tylna kamera w obecnym telefonie iPhone XR to pojedynczy 12-megapikselowy obiektyw szerokokątny.

Kuo mówi, że tylny super-szerokokątny obiektyw i przedni obiektyw aparatu w następnym telefonie iPhone XS i iPhone’ie XS Max będą posiadać „technologie czarnego pokrycia obiektywów”, co sprawi, że obiektywy będą wyglądać „niepozornie”, jak wcześniej wspomniano.

Plotka o potrójnym obiektywie w następnych iPhonach okazała się dość kontrowersyjna, ale specjalna powłoka powinna pomóc soczewce z prawej strony wtopić się w czarne ramki, aby uzyskać bardziej estetyczny wygląd.

Projekt aparatu z trzema obiektywami został po raz pierwszy ujawniony przez OnLeaks:

Kuo twierdzi, że nowe iPhone’y zostaną wprowadzone w drugiej połowie 2019 roku. Nie jest to niespodzianką, ponieważ Apple od września 2012 roku prezentuje nowe telefony iPhone we wrześniu każdego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx