środa, 17 kwietnia

W zeszłym miesiącu Google udostępnił swoją bezpłatną usługę wideokonferencji premium Google Meet, a teraz firma ogłosiła, że wprowadzi Meet do aplikacji Gmail na iOS i Androida.

Google Meet oferuje wiele funkcji, które sprawiły, że aplikacja Zoom stała się tak popularna w ostatnich tygodniach, w tym wideokonferencje dla maksymalnie 100 uczestników, opcję planowania spotkań i możliwości udostępniania ekranu.

W nadchodzących tygodniach integracja z aplikacją Gmail pojawi się w postaci nowej karty Spotkanie, której można używać do przeglądania nadchodzących spotkań zaplanowanych w Kalendarzu Google i łatwego dołączania do nich jednym dotknięciem.

Nowa karta zawiera również przycisk „Nowe spotkanie”, który pozwala użytkownikom rozpocząć nowe spotkanie lub wygenerować link do spotkania, aby udostępnić go lub zaplanować w Kalendarzu. Ponadto użytkownicy mogą dotknąć opcji „Dołącz za pomocą kodu”, jeśli otrzymali link do spotkania.

Jeśli użytkownik Gmaila nie jest zainteresowany Google Meet, może wyłączyć kartę Spotkania, przechodząc do Ustawień za pomocą menu w lewym górnym rogu ekranu. Gmail na iPhone’a i iPada można pobrać bezpłatnie z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx