wtorek, 20 lutego

WhatsApp testuje znacznie większy limit 2 GB na transfer plików między użytkownikami platformy tego komunikatora informuje WABetaInfo.

Możliwości udostępniania plików przez WhatsApp stała się kluczową cechą tej usługi, a aplikacja od 2017 roku umożliwia udostępnianie plików multimedialnych w rozmowach, ale ograniczenie dotyczące rozmiaru pliku do 100 MB od samego początku się nie zmieniło.

Jednak według zrzutów ekranu iOS udostępnionych przez WABetaInfo, usługa należąca do Meta testuje nowy limit rozmiaru plików do 2 GB dla niektórych użytkowników w Argentynie w ciągu ostatnich kilku dni.

Zwiększenie limitu do 2 GB powinno sprawić, że platforma będzie o wiele bardziej podatna na udostępnianie klipów wideo i innych dużych plików multimedialnych, które również byłyby bezpiecznie przesyłane za pomocą kompleksowego szyfrowania WhatsApp.

Nie jest jasne, czy zmiana jest tylko tymczasowym testem, czy początkiem szerszego wdrożenia, ale WhatsApp często przeprowadza w ten sposób testy nowych funkcji, więc istnieje duża szansa, że wkrótce może stać się to standardem dla wszystkich użytkowników usługi.

Inne nowe funkcje, które WhatsApp ostatnio testował, obejmują możliwość przeprowadzania ankiet w grupach na platformie czatu oraz opcję reakcji na wiadomości w stylu iMessage.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx