piątek, 19 kwietnia

Uniwersalna kontrola jest wynikiem wielu lat pracy nad platformą iPadOS, umożliwiając wprowadzenie funkcji takiej jak „Uniwersalna kontrola”, która wypełnia lukę między iPadem a komputerem Mac – powiedział menedżer produktu Apple w nowym wywiadzie udzielonym w tym tygodniu.

Vivek Bhardwaj, menedżer produktu Apple, który pracuje na iOS, iPadOS i macOS, rzucił światło na myślenie Apple o „Uniwersalnej kontroli” w wywiadzie dla podcastu AppStories. Bhardwaj powiedział, że podejście Apple do „Uniwersalnej kontroli” miało pomóc w stworzeniu większej ciągłości między platformami iPad i Mac, opierając się na istniejących funkcjach ciągłości, takich jak Uniwersalny schowek i możliwości odblokowywania Maca za pomocą Apple Watch.

 Jak powiedział Bhardwaj, aby „Uniwersalna kontrola” zaistniała, Apple musiał najpierw pracować nad iPadOS jako samą w sobie platformą. Bhardwaj odwołuje się do funkcji, takich jak możliwość przeciągania i upuszczania plików, zdjęć, tekstu i innych elementów w systemie oraz obsługi gładzika na iPadzie.

Aby korzystać z „Uniwersalnej kontroli”, do pracy musi być włączony co najmniej jeden komputer Mac, ponieważ nie można jej używać wyłącznie między dwoma lub większą liczbą iPadów. Jeśli chodzi o to, czy „Uniwersalna kontrola” może kiedykolwiek działać między kilkoma iPadami, Bhardwaj powiedział, że Apple zaprojektował „Uniwersalną kontrolę” z myślą zarówno o iPadzie, jak i Macu, dodając, że znaczna liczba użytkowników komputerów Mac posiada również iPada, podczas gdy wielu użytkowników nie posiada dwóch iPadów.

W wywiadzie, Bhardwaj poruszył również temat Skrótów nadchodzących na Maca i tego, co to oznacza dla automatyzacji na platformie. „Uniwersalna kontrola” stała się dostępna publicznie dla użytkowników po wielu tygodniach testów wraz z macOS Monterey 12.3 i iPadOS 15.4, wydanymi na początku tego miesiąca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx