sobota, 15 czerwca

WhatsApp pracuje nad aktualizacją aplikacji dla komputerów Mac, która wdroży natywną obsługę chipów Apple Silicon, a firma udostępniła nową wersję beta, aby umożliwić niektórym użytkownikom komputerów Mac wypróbowanie nowej wersji aplikacji.

Chipy serii „M” w komputerach Mac mogą korzystać z wersji WhatsApp dla komputerów Mac opartej na technologii Electron od 2020 roku dzięki wykorzystaniu Rosetty 2, ale nie było dostępnej wersji natywnej. Uniwersalna aplikacja Apple zoptymalizowana pod kątem chipów Apple powinna działać szybciej i zużywać mniej zasobów na komputerach M1, M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra i M2.

whatsapp-apple-silicon

Uniwersalna wersja WhatsApp ma zaktualizowany wygląd, który ma styl bardziej podobny do Maca z dedykowanym paskiem bocznym i jest znacznie szybsza niż istniejąca wersja. Pasek boczny zapewnia łatwy dostęp do czatów, połączeń, zarchiwizowanych wiadomości, oznaczonych gwiazdką i ustawień, a interfejs czatu ma również styl podobny do Apple z ikonami Maca i usprawnionym interfejsem, który jest bardziej naturalny na urządzeniach Apple.

Nie wiadomo kiedy zaktualizowana wersja aplikacji WhatsApp dla komputerów Mac zostanie oficjalnie wydana, ale WhatsApp testował ją wewnętrznie przez trzy tygodnie przed udostępnieniem wersji beta, więc rozwój ewidentnie postępuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx