czwartek, 22 lutego

WhatsApp wprowadza obsługę obrazu w obrazie w najnowszej aktualizacji aplikacji, umożliwiając użytkownikom iPhone’a kontynuowanie rozmowy wideo w małym oknie, robiąc coś innego.

Do tej pory, jeśli chcieliście zrobić coś na telefonie podczas rozmowy wideo WhatsApp, trzeba było opuścić aplikację WhatsApp, co wstrzymywało obraz wideo dla osoby, z którą rozmawialiście.

Po aktualizacji, jeśli przesunięcie palcem obraz w trakcie połączenia wideo automatycznie zminimalizuje się on do okna obrazu w obrazie, które będzie nadal widoczne nawet podczas uzyskiwania dostępu do innych aplikacji. Dzięki temu osoba po drugiej stronie będzie miała ciągłość przekazu obrazu bez względu na to co w międzyczasie robimy.

WhatsApp zapowiedział w grudniu, że pracuje nad rozwojem obsługi funkcji obrazu w obrazie, aby umożliwić użytkownikom WhatsApp wielozadaniowość i korzystanie z innych aplikacji podczas rozmowy wideo.

Wprowadzony na iPhonie z systemem iOS 14 obraz w obrazie działa z aplikacjami odtwarzającymi treści wideo, ale jeśli chodzi o aplikacje innych firm, twórcy aplikacji muszą wdrożyć obsługę tej funkcji.

Najnowsza aktualizacja w wersji 23.3.77 wprowadza również kilka innych znaczących ulepszeń, w tym możliwość dodawania podpisów podczas wysyłania dokumentów oraz dodano obsługę dłuższych tematów i opisów grup. WhatsApp mówi, że te funkcje zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx