poniedziałek, 15 lipca

Mac Mini

Choć prawie wszystkie linie komputerów Apple zostały przeniesione do najnowszej platformy procesorów Intel Haswell, to jednym wyjątkiem wciąz jest Mac mini, który nie został zaktualizowany od października 2012 roku i jest pierwszym kandydatem do aktualizacji.

Dziś jeden z głównych belgijskich sprzedawców Computerstore.be przedstawił oferty zastępcze dla nowych Mac mini Haswell w opcjach Core i5 i Core i7. Sklepy takie nie są zazwyczaj wiarygodnymi wskaźnikami wprowadzań nowych produktów, ale dają okazję zorientować się w pewnych planach. Osoby kontaktujące się ze sklepem dowiedziały się, że informacja „pochodzi od Apple lub wiarygodnych źródeł”. Przedstawiciel sklepu zauważył również, że data premiery nie jest jeszcze podana, choć spodziewają się wypuszczenia ich do końca lutego w oparciu o dostępność ofert zastępczych.

mac_mini_haswell_be

Chociaż oferta pokazuje zdjęcie bieżącego Mac mini, to jej opis jest całkowicie inny.

Apple Mac mini posiada wytrzymałą, a przede wszystkim bardzo kompaktową, aluminiową obudowę. Pomimo niewielkich rozmiarów, Mac mini jest wyposażony w potężną moc. Mac mini wyposażony jest w najnowszy procesor Intel Core i7 z serii Haswell. Procesor ten jest oczywiście szybszy niż jego poprzednik, ale także korzysta z zaawansowanej grafiki Intel Iris. Najnowszy system operacyjny firmy Apple, OS X Mavericks, działa bardzo przyjaźnie dla użytkownika i komunikuje się bezproblemowo z innymi produktami firmy Apple. Teraz na przykład można po prostu dostać wiadomość iMessages na komputer Mac mini. Ponadto OS X Mavericks jest bardzo bezpiecznym systemem operacyjnym, który ( prawie) nie cierpi na paskudne wirusy. Mac mini jest wyposażony w najnowszą wersję Wi-Fi 802.11ac . To sprawia, że jesteś w stanie korzystać z dużą prędkością Gigabit LAN. Jeśli kiedykolwiek zechcesz rozszerzyć pamięć Mac Mini, to łatwo możesz to zrobić obracając czarną płytę na dnie, a następnie dodając dodatkową pamięć. Mac mini ma wiele złącz. Jest wyposażony w złącze HDMI, USB 3.0, FireWire i złącze Thunderbolt o dużej prędkości.

Poza procesorem Haswell, opis zawiera kilka oczekiwanych nowości takich jak zintegrowana grafika Iris i interfejs sieci bezprzewodowej 802.11ac, choć nie precyzuje, czy nowy Mac mini będzie posiadał nowy standard Thunderbolt 2, które mamy w nowych komputerach Mac Pro i MacBook Pro Retina.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dawg0r
dawg0r
10 lat temu

Według mnie brak rewolucyjnych zmian, które mogą wpłynąć na zakup ów maczka, może gdyby dorzucili SSD PCIe.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx