poniedziałek, 15 lipca

Apple Store 5th Avenue

Szklana kostka na wejściu do Apple Store na 5th Avenue jest ikoną sklepów Apple. Niestety po fali mrozów jakie nawiedziły wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, odśnieżanie jej zakończyło się zbiciem jednego ze szklanych elementów.

Jak zapewne wiecie, flagowy salon Apple na 5th Avenue tuż przy Central Parku w Nowym Jorku jest zwieńczony piękną, 32-metrową, szklaną kostką. Ten 32-metrowy sześcian składa się obecnie z piętnastu odrębnych paneli szklanych od remontu sklepu, który odbył się w październiku 2011 roku. Wcześniej składał się z 90 oddzielnych paneli.

We wtorek, po dużej burzy śnieżnej jaka nawiedziła to miejsce, jeden ze szklanych elementów kostki rozbił się. Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Apple dla BuzzFeed, do wypadku doszło kiedy jedna z odśnieżarek używanych przez ekipę porządkową uderzyła w panel, uszkadzając go.

Chociaż szkło jest rozbite, to nadal stoi, a 5th Avenue Apple Store nie ma zamiaru zamknąć na razie sklepu. To może być kosztowny błąd, biorąc pod uwagę koszt renowacji, który w roku 2011 wyniósł 6,6 mln dolarów za zainstalowanie tych 15 szklanych paneli. Oznacza to, że zastąpienie tego jednego elementu może kosztować nawet 440 000 dolarów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx