niedziela, 19 maja

WD TV front image

WD, spółka należąca do Western Digital, będąca światowym liderem w branży produktów cyfrowego stylu życia, zaprezentowała dziś nowe urządzenie multimedialne z serii WD TV – Personal Edition. Jest to odtwarzacz z Wi-Fi™, który obsługuje praktycznie każdy plik multimedialny, zapisany na dyskach USB, magazynowych urządzeniach sieciowych lub jakichkolwiek komputerach podłączonych do sieci domowej.

„Konsumenci gromadzą coraz więcej różnorodnych, osobistych materiałów multimedialnych na wielu urządzeniach, w tym na przenośnych dyskach USB, magazynach sieciowych oraz komputerach osobistych” – wyjaśnia Jim Welsh, wicedyrektor generalny grup ds. rozwiązań magazynowych marki WD i sprzedaży ogólnoświatowej. „Ekosystem aplikacji i odtwarzaczy multimedialnych marki WD gwarantuje, że użytkownicy będą mogli wyświetlać swoje materiały na każdym ekranie – od niewielkich wyświetlaczy urządzeń mobilnych po duże ekrany telewizorów. Urządzenia WD TV sprawiają, że rozrywka staje się bardziej osobista, znacznie ułatwiając odtwarzanie swoich filmów, zdjęć i utworów muzycznych”.

Odtwarzacze WD TV — Personal Edition pozwalają klientom odtwarzać dużą gamę osobistych materiałów multimedialnych, w tym zdjęcia, pliki wideo oraz utwory muzyczne na domowych systemach kina domowego. Urządzenia obsługują wiele różnorodnych formatów plików, w tym MKV, MP4, AVI, WMV, MOV, i wiele innych. Użytkownicy mogą przesyłać pliki z każdego napędu USB podłączonego do sieci, takiego jak urządzenia firmy WD z serii My Passport® Ultra™ i My Book®, a także z rozwiązań chmury osobistej i magazynów sieciowych, z serii My Cloud. Odtwarzacze współpracują także z kamerami cyfrowymi oraz każdym komputerem PC lub Mac® podłączonym do sieci domowej.

WD TV image 1500x1500

Nowy WD TV został wyposażony w najnowszy intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu użytkownik zyska pełną kontrolę nad swoją rozrywką, otrzymując możliwość spersonalizowania strony głównej ulubionymi aplikacjami, określenia skrótów do folderów z ulubioną zawartością, a także automatycznego uruchamiania preferowanych aplikacji po włączeniu urządzenia. Nowa wersja WD TV obsługuje także protokół Miracast™, dzięki czemu można przesyłać obraz ze zgodnych urządzeń na telewizor w rozdzielczości Full HD (1080p). WD TV pozwala również na oglądanie hitów filmowych, ulubionych seriali, przeglądanie wiadomości z Internetu oraz wpisów z serwisów społecznościowych za pomocą szeregu różnorodnych aplikacji, w tym m.in. YouTube®, Hulu Plus™, VUDU®, SlingPlayer®, Spotify®, Pandora® i Facebook[1].

Aplikacja WD® TV Remote™ usprawnia obsługę odtwarzacza, przekształcając każde urządzenie iPhone®, iPod touch®, iPad® oraz z systemem operacyjnym Android™ w zaawansowany pilot zdalnego sterowania. Rozbudowany zestaw funkcji aplikacji WD TV Remote znacznie ułatwia poruszanie się po ogromnych zbiorach cyfrowych multimediów i wyświetlanie ich na domowym telewizorze.

Cena i dostępność

WD TV jest już dostępny w internetowym sklepie wdstore.com. Sugerowana polska cena detaliczna wynosi 379 zł – na półkach sklepowych można się go spodziewać na przełomie czerwca i lipca br. Aplikację WD TV Remote można pobrać za darmo z App StoreTM oraz Google PlayTM.

[contentblock id=1 img=iframe.png]  

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx