wtorek, 7 lutego

macos-sierra

Firma Apple wydała właśnie publicznie MacOS Sierra, najnowszy system operacyjny dla komputerów Mac dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Apple udostępnił osiem wersji beta MacOS Sierra i wersję Golden Master przed swoją oficjalną premierą.

Sierra MacOS można pobrać bezpośrednio z Mac App Store, a wkrótce Apple powinien rozpocząć oferowanie go poprzez funkcję aktualizacji oprogramowania.

MacOS Sierra (10.12), następca OS X Yosemite (10.10) i OS X El Capitan (10.11) ma teraz nową nazwę, która jest bardziej zgodna z innymi systemami operacyjnymi Apple, iOS, watchOS i tvOS. Aktualizacja skupia się w dużej mierze na wprowadzeniu nowych funkcji, aby lepiej integrować się z iPhone’em i Apple Watch i poprawić doświadczenia użytkownika.

MacOS Sierra wnosi Siri na Mac, dzięki czemu użytkownik może głosowo przeszukiwać komputer w celu znalezienia plików, wyszukiwania informacji i więcej. Niestety funkcja wciąż dostępna jest bez języka polskiego. Istnieją też nowe funkcje ciągłości włączając opcję „Auto Unlock” w celu odblokowywania Maca mając Apple Watch na ręce, oraz opcja „Uniwersalnego schowka” do kopiowania tekstu na jednym urządzeniu Apple i wklejenia go na innym.

Lepsza integracja z iCloud pozwala plikom zapisanym na pulpicie i w folderze Dokumenty na komputerze Mac być dostępnym na wszystkich urządzeniach danego użytkownika poprzez iCloud Drive. macOS Sierra ułatwia zwalnianie miejsca, automatycznie przesyłając rzadko używane pliki do iCloud, gdzie będą dostępne w każdej chwili. Pozwala też wygodnie wyszukiwać i usuwać stare pliki, z których już nie korzystasz. Dlatego niedawno używane materiały są zawsze na Macu pod ręką, a na nowe jest zawsze miejsce.

Nowa funkcja „Wspomnienia” znana już z iOS 10 wyświetla zdjęcia pogrupowane w zbiory. Dzięki zaawansowanym nowym technologiom aplikacja jeszcze lepiej rozpoznaje twarze i pozwala pokazać wszystkie fotografie na tle mapy świata, a nawet przeszukiwać je według przedmiotów i scenerii, które się na nich znajdują.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o swoim modelu Maca, kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu, wybierz opcję Ten Mac, a następnie Więcej informacji. Z macOS Sierra są zgodne następujące modele Maca:

  • MacBook (z końca 2009 r. lub nowsze)
  • MacBook Pro (z połowy 2010 r. lub nowsze)
  • MacBook Air (z końca 2010 r. lub nowsze)
  • Mac mini (z połowy 2010 r. lub nowsze)
  • iMac (z końca 2009 r. lub nowsze)
  • Mac Pro (z połowy 2010 r. lub nowsze)
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx