piątek, 19 lipca

Zgodnie z TechCrunch, począwszy od watchOS 6 użytkownicy Apple Watch będą mogli usuwać aplikacje zainstalowane domyślnie na zegarku.

Umożliwi to usunięcie wielu wbudowanych w Apple Watch aplikacji takich jak Alarm, Timer, Stoper, Pilot, Zdalne sterowanie aparatem, Radio, Walkie-Talkie, EKG, Oddychanie, Hałas, Śledzenie cyklu i inne. Kilka podstawowych aplikacji, takich jak tętno i wiadomości, nie będzie można usunąć.

Niektóre aplikacje Apple można już usunąć z Apple Watch, np. Kalendarz, Akcje i Pogoda, ponieważ usunięcie wbudowanej aplikacji na iPhonie również usuwa aplikację ze sparowanego Apple Watch. Jednak ta metoda nie działa dla aplikacji watchOS, które nie mają odpowiednika na iOS takich jak Timer i Radio.

watchOS 6 pozwoli na usunięcie niemal każdej wbudowanej aplikacji bezpośrednio na Apple Watch. Jak już jest to możliwe w przypadku aplikacji innych producentów, użytkownicy będą mogli usuwać wbudowane aplikacje, naciskając i przytrzymując aplikacje w podobny sposób jak na iPhone’ie czy iPadzie.

Ta funkcjonalność nie została jeszcze włączona od drugiej wersji beta watchOS 6, ale jest jeszcze bardzo wczesna. Raport wskazuje, że będzie gotowa na czas publicznej publikacji oprogramowania we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx