piątek, 19 lipca

Podczas WWDC 2018 roku, Apple wprowadził przeprojektowany Mac App Store wraz ze zmianami parametrów sandboxingu na macOS Mojave. Od tego czasu wypuszczono lub przywrócono do Mac App Store kilka znanych aplikacji w tym pakiet Microsoft Office, Microsoft To-Do, BBEdit, Transmit i inne.

Następną aplikacją, która od dzisiaj jest dostępna w Mac App Store jest Adobe Lightroom CC. Profesjonalne oprogramowanie do edycji zdjęć można pobrać bezpłatnie, ale wymaga miesięcznej subskrypcji 47,99 złotych za pośrednictwem systemu zakupów w aplikacji po tygodniowym okresie próbnym. Do subskrypcji dołączony jest 1 TB pamięci w chmurze.

Jak zauważył The Verge, Lightroom był wcześniej dostępny w sklepie Mac App Store jako jednorazowy zakup.

Ta wiadomość jest korzystna dla Apple i Adobe. Apple dostał kolejną dużą aplikację do Mac App Store, która wygeneruje przychody z podziału zakupów w aplikacji. Tymczasem Adobe udostępni Lightroom szerokiemu gronu potencjalnych klientów.

Lightroom CC jest również dostępny poza sklepem Mac App Store, a ceny subskrypcji zaczynają się od 12,29 EUR miesięcznie. Jedną z zalet przejścia na wersję Mac App Store jest bardziej uproszczony proces aktualizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx