piątek, 19 lipca

Funkcja EKG zostanie włączona do Apple Watch Series 4 w publicznie wydanej wersji watchOS 5.1.2, która jest obecnie w fazie testów beta wynika z wewnętrznego dokumentu szkoleniowego dostarczonego do sklepów Apple Store.

WatchOS 5.1.2 będzie wyposażony w zaprojektowaną przez Apple aplikację EKG, która wskaże czy rytm serca wykazuje oznaki migotania przedsionków, poważną postać nieregularnego rytmu serca czy prawidłowy rytm zatokowy. Apple Watch Series 4 jest w stanie wygenerować EKG podobne do elektrokardiogramu jednoprzewodowego, zgodnego z FDA.

EKG i inne dane serca są gromadzone w aplikacji Zdrowie na sparowanym telefonie iPhone. Dokument firmy Apple wymienia minimalne wymagania dla iPhone’a 5s lub nowszego z systemem iOS 12.1.1, który obecnie jest również w fazie testów beta lub nowszym.

Aby odczytać EKG z zegarka Apple Watch, użytkownik będzie musiał umieścić palec na cyfrowej koronie podczas noszenia zegarka. Odczyt kończy się za 30 sekund, dzięki czemu użytkownicy mogą stwierdzić, czy ich serce bije regularnie, czy też występują oznaki migotania przedsionków.

Dokument szkoleniowy firmy Apple stwierdza, że aplikacja EKG jest regulowana i dostępna tylko w regionach dopuszczonych do użytku. Początkowo aplikacja będzie ograniczona do Stanów Zjednoczonych, gdzie Apple otrzymał już zezwolenie FDA, ale modele zegarków Apple Watch Series 4 sprzedawane na całym świecie obejmują elektryczny czujnik serca do późniejszego uruchomienia.

Pracownicy Apple Store są pouczani, aby doradzać klientom, że aplikacja EKG „nie ma być urządzeniem diagnostycznym lub zastąpić tradycyjn metody diagnozy” i „nie powinna być używana do monitorowania lub śledzenia stanu choroby lub zmiany leków bez uprzedniej rozmowy z lekarzem”.

Apple obiecał, że aplikacja EKG będzie dostępna jeszcze w tym roku, ale nie jest jasne, kiedy zostanie opublikowany watchOS 5.1.2 i iOS 12.1.1. WatchOS 5.1.2 jest w fazie testów beta od 7 listopada, podczas gdy iOS 12.1.1 jest w fazie testów beta od 31 października, więc obie aktualizacje oprogramowania powinny zostać wydane stosunkowo niedługo.

Odrębny dokument szkoleniowy Apple sugeruje, że powiadomienia o nieregularnym rytmie serca będą również włączone w watchOS 5.1.2 dla Apple Watch Series 1 do modelu Apple Watch Series 4.

Jak informowaliśmy już wcześniej, choć funkcja EKG będzie początkowo ograniczona wyłącznie do Stanów Zjednoczonych to umożliwienie skorzystania z niej będzie możliwe po przełączenie regionu zegarka na USA ponieważ będzie ograniczona tylko terytorialnie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx