piątek, 30 września

Zgodnie z oczekiwaniami, usługa Apple Pay została dziś uruchomiona w Belgii, umożliwiając użytkownikom kart bankowych w tym kraju korzystanie z systemu bezdotykowych płatności mobilnych, jeśli wydawca karty je obsługuje.

W tym przypadku inicjatywa Apple Pay w regionie przyjęła formę ekskluzywnej współpracy z BNP Paribas Fortis i jej filiami Fintro i Hello Bank.

Możliwe jest, że tak jak i w naszym kraju, z czasem inne banki w Belgii będą wspierać portfel cyfrowy Apple, ale obecnie nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących przyszłych wdrożeń. Apple Pay można używać na iPhone’ach, iPadach i urządzeniach Apple Watch, a także w komputerach Mac z Touch ID i Macami wydanymi w 2012 roku lub później w połączeniu z iPhonem lub Apple Watch.

Apple Pay ruszył dziś również w Kazachstanie. Wdrożenie odbyło się w bankach Eurasian Bank, Halyk Bank, ForteBank, Sberbank, Bank CenterCredit i ATFBank z obsługą kat Mastercard i Visa. Według Forbesa około 65 procent terminali płatniczych w tym kraju obsługuje już płatności zbliżeniowe, a banki aktywnie rozbudowują sieć terminali za pomocą technologii NFC.

Belgia i Kazachstan to 30 i 31 region, w którym Apple Pay jest oficjalnie dostępny. Usługa Apple Pay ma ruszyć jeszcze w tym roku w Niemczech i „wkrótce” w Arabii Saudyjskiej jak podaje strona apple.com.

Apple Pay zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w październiku 2014 roku i od tego czasu rozszerzył się na wiele innych krajów, w tym na Wielką Brytanię, Kanadę, Australię, Chiny, Singapur, Szwajcarię, Francję, Japonię, Hiszpanię, Włochy, Szwecję, Finlandię, Danię, Rosję , Nową Zelandię, Brazylię, Irlandię, Ukrainę no i Polskę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx