sobota, 28 stycznia

Według raportów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (SEC) opublikowanych w piątek, amerykański holding Berkshire Hathaway sprzedał w ciągu ostatniego kwartału akcje Apple warte 800 milionów dolarów. W zależności od tego, kiedy firma Warrena Buffetta sprzedała 3,7 miliona akcji Apple, zarobił on od 806 milionów do prawie 1,1 miliarda dolarów.

Według Business Insider, coś, co może wyglądać na masową sprzedaż, to tak naprawdę tylko niewielka część inwestycji Buffetta w firmę technologiczną. Według danych Bloomberga Berkshire jest największym akcjonariuszem Apple z 5,4 procentowym pakietem akcji o wartości 72 miliardów dolarów.

Nie jest jasne, co spowodowało sprzedaż, ale firma mogła chcieć zdywersyfikować swoje udziały, biorąc pod uwagę niektóre inne inwestycje z ostatniego kwartału, takie jak Kroger i Biogen. Apple stanowi 30 procent portfela Berkshire Hathaway. Innym możliwym powodem wyprzedaży jest wypłata po wzroście akcji Apple w trzecim kwartale z około 219 do 294 dolarów.

Historycznie, Buffett unikał inwestowania w firmy technologiczne, ale magnat biznesowy zasugerował, że postrzega Apple bardziej jako firmę konsumencką i jest długoterminowym inwestorem w producenta iPhone’a.

W ubiegłym miesiącu Apple odnotował kwartalny przychód w wysokości 91,8 mld dolarów i kwartalny zysk netto w wysokości 22,2 mld dolarów, czyli 4,99 dolara na akcję rozwodnioną, w porównaniu do przychodów 84,3 mld dolarów i zysk kwartalny netto w wysokości 20,0 mld dolarów, czyli 4,18 dolara na akcję rozwodnioną, w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Ten kwartał był najlepszy w historii Apple, pobijając najwyższy poziom w pierwszym kwartale roku finansowego z 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx