czwartek, 18 lipca

vessyl

Vessyl, inteligentny kubek zaprojektowany przez Yves Behar, przeznaczony jest do pomiaru i śledzenia każdego napoju jaki do niego wlejemy, a to wszystko w czasie rzeczywistym. Za pomocą wbudowanych czujników, Vessyl jest w stanie wykryć co do niego wlewamy począwszy od wody, wody gazowanej do domowych koktajli, napojów alkoholowych, kawy, herbaty i innych.

Gdy wlewamy napój do kubka Vessyl, towarzysząca mu aplikacja na iPhone’a wyświetla wszystkie istotne informacje żywieniowe o napoju. Vessyl jest w stanie rozpoznać wiele wcześniej butelkowane napoje, ale jest też w stanie określić wartość odżywczą ręcznie przygotowywanych napojów, takich jak koktajle i drinki. Serwis The Verge był w stanie przetestować Vessyl i jest pod wrażeniem jego dokładności.

Przejdźmy do sedna: miałem tylko przez godzinę prototyp Vessyl i wypróbowałem wlać do niego prawie tuzin napojów – i udało mu się zidentyfikować wszystkie z nich. W ciągu 10 sekund, urządzenie, które obecnie przypomina bardziej termos niż gotowy produkt, rozpoznał oranżadę, wodę witaminową, sok pomarańczowy, Gatorade Cool Blue, zwykłą wodę i kilka innych napojów, wszystkie według nazwy. Tak, ten kubek zna różnicę między Gatorade Cool Blue i Glacier Freeze.

Vessyl może odróżnić mocną i słabą kawę, mówi Lee, zauważając różnice w zawartości kofeiny. Może nawet zmierzyć ilość cukru, białka, kalorii, tłuszczu i kofeiny wewnątrz jakiegokolwiek napoju wlanego do niego, masowo produkowanego lub domowej roboty.

Obok wyświetlania informacji żywieniowej, Vessyl śledzi również to, co użytkownik pije w ciągu dnia, liczy statystyki takie jak poziom kalorii, kofeiny, nawodnienia i więcej. Użytkownicy mogą ustawić cele w aplikacji, śledząc wszystkie te wskaźniki a nawet więcej. Vessyl śledzi i ocenia w czasie rzeczywistym potrzeby nawodnienia danej osoby w oparciu o to ile wypija, co jest mierzone poprzez poziom cieczy w kubku.

Vessyl, który posiada objętość około 0,4 litra, posiada wbudowany wyświetlacz i pokrywkę zapobiegającą rozlaniu płynu. Łączy się z iPhone’em za pomocą Bluetooth 4.0 przesyłając dane o składnikach odżywczych do towarzyszącej mu aplikacji na iPhone’a. Kubek działa od pięciu do siedmiu dni na jednym ładowaniu i korzysta z ładowania bezprzewodowego.

Vessyl aplikacja

Kubek Vessyl można wstępnie zamówić za 99 dolarów, choć później jego cena ma być ustalona na poziomie 199 dolarów. Jest on dostępny w trzech różnych kolorach (Shadow, Snow i Steam) wraz z kilkoma kolorami pokrywek. Oczekuje się, że produkt trafi do sprzedaży na początku 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx