czwartek, 25 lipca

Nowy film dewelopera Stevena Troughton-Smitha, który pojawił się na YouTube, pokazuje aktywację ukrytego kodu na wielozadaniowość na podzielonym ekranie w iOS 8 beta. Funkcja jest pokazana w symulatorze iOS na Mac, stąd kursor myszy, niezręczne gesty imitujące dwa palce i jego ogólna słaba jakość.

Funkcja po raz pierwszy została zapowiedziana w marcu jako coś wprowadzonego do iOS 8, ale została wycofana, ponieważ nie była gotowa na czas WWDC. Jednak kilka dni temu okazało się, że wewnętrzny SpringBoard iOS 8 obejmuje kod, który pozwala aplikacjom na uruchomienie w trybie side-by-side.

W filmie pokazane są trzy rozmiary (1/3, 1/2 i 3/4), gdzie za pomocą dwóch palców zmieniamy jej rozmiar. Jednak nie jest oczywiste, jak otworzyć drugą aplikację obok tej już otwartej, prawdopodobnie dlatego, że funkcja jest nadal rozwijana.

Wielozadaniowość na podzielonym ekranie może być początkowo ograniczona do iPada Air, a mniejsze urządzenia, takie jak iPad Mini i prawdopodobny 5,5-calowy iPhone 6 mogą ją otrzymać w późniejszym terminie. Funkcja może też pojawić się w domniemanym 12,9 calowym „iPadzie Pro”, który jednak wciąż może być tylko plotką.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx