sobota, 13 lipca

Firma Apple zapowiedziała dziś, że coroczna WWDC 2017 odbędzie się od poniedziałku, 5 czerwca do piątku, 9 czerwca w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii.

WWDC powraca do San Jose po raz pierwszy od roku 2002. Konferencja odbywała się w San Francisco od 2003 roku, kiedy to szef marketingu firmy Apple Phil Schiller powiedział dla The Loop, że centrum San Jose jest bliżej siedziby Apple w Cupertino i zapewni „lepsze otoczenie dla programistów”.

Schiller spodziewa się, że WWDC 2017 będzie tej samej wielkości jak poprzednie konferencje i zagości 5000 programistów i 1000 inżynierów. Biorąc pod uwagę miejsce bliższe Cupertino, inżynierowie Apple będą w stanie w niej uczestniczyć, gdyż nie będą musieli brać całego dnia lub tygodnia wolnego, aby dojeżdżać do San Francisco.

San Jose powinna być również bardziej przystępnym miejscem dla uczestników, gdyż wczesna zapowiedź konferencji już w lutym pozwala na rezerwację tańszych przelotów.

Bilety na konferencję będą oferowane przez wybór losowy i kosztować mają 1599 dolarów. Rejestracja w loterii biletowej otwarta ma być w poniedziałek, 27 marca o godzinie 10:00 rano czasu pacyficznego. Osoby, które planują się zarejestrować muszą być członkiem programu Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program na dzień 16 lutego o godzinie 5:30 rano czasu pacyficznego.

WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, jest miejscem gdzie Apple prezentuje najnowsze wersje swoich platform oprogramowania, które w tym roku prawdopodobnie będzie zawierać iOS 11 iOS, macOS 10.13, tvOS 11 i watchOS 4. Otwierający je keynote niekiedy był także czasem wielkich zapowiedzi m.in. nowych komputerów Mac czy iCloud.

„Technologia sama w sobie nie wystarczy” mówi Apple. „Technologia musi krzyżować się ze sztuką wyzwoloną i naukami humanistycznymi do tworzenia nowych pomysłów i doświadczeń, które pchają społeczeństwo do przodu. Tego lata zgromadzimy ze sobą tysiące genialnych umysłów reprezentujących wiele różnych perspektyw, pasji i talentów, które pomogą nam zmienić świat.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx