niedziela, 19 maja

W serwisie Reddit pojawiły się niepokojące doniesienia o problemie w najnowszej aktualizacji iOS 17.5. Użytkownicy zgłaszają, że usunięte dawno temu zdjęcia (w niektórych przypadkach nawet kilka lat temu) ponownie pojawiają się w ich bibliotekach zdjęć.

Po aktualizacji iPhone’a, jeden z użytkowników zszokowany odkrył stare zdjęcia, które usunął w 2021 roku, a które teraz widnieją jako „ostatnio przesłane do iCloud”. Inni użytkownicy również podzielili się podobnymi historiami. „To samo u mnie” – powiedział inny użytkownik Reddit. „Mam cztery zdjęcia z 2010 roku, które ciągle pojawiają się jako najnowsze zdjęcia przesłane do iCloud. Usuwałem je już wiele razy”.

„To samo mi się przydarzyło” – odpowiedział inny użytkownik. „Sześć zdjęć z różnych okresów, wszystkie usunięte. Niektóre z nich usuwałem w 2023 roku”. W nocy napłynęło więcej zgłoszeń. Jedno z nich brzmiało: „W mojej bibliotece zdjęć pojawiło się ponownie przypadkowe zdjęcie z koncertu zrobione moim aparatem Canon, tak jakby zostało dodane dzisiaj”.

Nie jest jasne, czemu tak się dzieje, ale biorąc pod uwagę, że niektóre zdjęcia zostały zrobione nawet kilka lat temu, nie może to być problem z odzyskiwaniem niedawno usuniętych zdjęć. W aplikacji Zdjęcia usunięte zdjęcia i filmy są przechowywane w albumie „Ostatnio usunięte” przez 30 dni, aby użytkownicy mogli je odzyskać lub trwale usunąć ze wszystkich urządzeń.

Zgłoszenia te mogą być spowodowane błędem indeksowania, uszkodzeniem biblioteki zdjęć lub problemem synchronizacji między urządzeniami lokalnymi a Zdjęciami iCloud. Inną możliwością jest to, że Apple, próbując naprawić błąd synchronizacji zdjęć, który wystąpił w iOS 17.3, nieumyślnie spowodował nowy problem z synchronizacją, który może dotyczyć kopii zapasowych iCloud. Niektórzy użytkownicy korzystający wcześniej z czwartej bety iOS 17.5 już zgłaszali podobne doświadczenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stasiek
Stasiek
3 dni temu

Ja mam problem z wibracją…

Stasiek
Stasiek
Reply to  appleworld
3 dni temu

No nie dla mnie, bo już w 12 miałem z tym problem

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx