niedziela, 26 maja

Firma VMware ogłosiła, że oprogramowanie do wirtualizacji Fusion Pro i Workstation Pro jest teraz darmowe do użytku osobistego. Fusion umożliwia użytkownikom komputerów Mac uruchamianie maszyn wirtualnych z systemami operacyjnymi innymi niż macOS, na przykład Windows 11.

Decyzję o udostępnieniu oprogramowania za darmo podjęła firma Broadcom, która przejęła VMware w listopadzie 2023 roku. W poście na blogu ogłaszającym tę zmianę, Broadcom wyjaśnił, że jest to część planu uproszczenia sposobu wprowadzania aplikacji VMware na rynek:

Oprogramowanie Fusion Pro i Workstation Pro będzie teraz dostępne w dwóch modelach licencjonowania. Oferujemy bezpłatną wersję do użytku osobistego oraz płatną subskrypcję do celów komercyjnych dla naszych aplikacji Pro. Użytkownicy sami zdecydują, w zależności od sposobu wykorzystania programu, czy potrzebują subskrypcji komercyjnej.

Oznacza to, że zwykli użytkownicy, którzy chcą stworzyć wirtualne laboratorium na swoim komputerze Mac, Windows lub Linux, mogą to zrobić za darmo, po prostu rejestrując się i pobierając oprogramowanie z nowego portalu do pobierania dostępnego pod adresem support.broadcom.com.

Broadcom poinformował również o zaprzestaniu rozwoju programów Workstation Player i Fusion Player, jednak istniejący klienci mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji do bardziej bogatej w funkcje wersji Pro. Tymczasem program VMware Player nadal będzie dołączany do Workstation Pro.

Firma Broadcom zaznaczyła, że użytkownicy korzystający z programów Fusion i Workstation w pracy nadal będą potrzebowali płatnej subskrypcji komercyjnej, którą można nabyć u autoryzowanego partnera Broadcom Advantage. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej VMware.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx