wtorek, 18 czerwca

WatchOS 7, który został wydany publicznie w zeszłym tygodniu, wprowadził wiele nowe funkcji tarcz zegarka, obsługę śledzenia snu i nie tylko do modeli Apple Watch Series 3 i nowszych. Jednak niektórzy użytkownicy Apple Watch Series 3 zgłaszają różne problemy od momentu zainstalowania watchOS 7, w tym losowe, ponowne uruchamianie się, słabą wydajność i nie tylko. Problem został opisany przez 9to5Mac.

Na forum wsparcia Apple jest dedykowany wątek poświęcony właścicielom Apple Watch Series 3, którzy wyrażają frustrację z powodu wydajności urządzenia od czasu zainstalowania watchOS 7. Jedną z najczęstszych skarg wydaje się być to, że Apple Watch Series 3 losowo uruchamia się ponownie kilka razy dziennie posiadając zainstalowany system watchOS 7:

Od aktualizacji mam kilka restartów dziennie, prosi mnie o podanie kodu dostępu i pokazuje puste statystyki aktywności. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu w watchOS 6 lub wcześniejszym, z pewnością musi być dodatkowa aktualizacja od Apple, aby rozwiązać ten problem?

Wielu użytkowników Apple Watch Series 3 określa system watchOS 7 jako „najgorszą” aktualizację systemu watchOS, jaką firma Apple wydała do tej pory.

Mój AP Serii 3 zakończył automatyczną aktualizację w ciągu nocy do watchOS 7. Dzisiaj wyłączył się co najmniej 3 razy, zablokował na moim nadgarstku około 4 razy, nie załadował komplikacji na wielu tarczach (pogoda, pierścienie aktywności, data itp.), co najmniej dwa razy odłączył się od mojego telefonu. To jest najbardziej błędna aktualizacja, jaką widziałem.

Podobne skargi otrzymujemy również my drogą mailową, więc jak widać nie są to sporadyczne problemy. Minusem watchOS jest fakt, że Apple nie umożliwia użytkownikom samodzielnego powrotu do wcześniejszej wersji systemu. Tym samym nie ma możliwości przywrócić na Apple Watch Series 3 starszej wersji w postaci watchOS 6. Choć w tym tygodniu została wydana aktualizacja systemu watchOS 7.0.1 poprawiająca pierwsze zauważone błędy, to użytkownicy dalej zgłaszają, że nie rozwiązała ona wspomnianych problemów.

Zastanawiający w tym wszystkim jest fakt, że Apple nadal sprzedaje Apple Watch Series 3 jako jeden z modeli linii Apple Watch. Zauważone problemy wskazują, że modele ten nie nadąża za nowościami wprowadzonymi w watchOS 7 nie mówiąc już o tym, że może to oznaka, że watchOS 7 będzie ostatnią iteracją systemu przeznaczoną dla Apple Watch Series 3.

W tym momencie nie jest jasne, jak powszechne są te problemy, ale sądząc po dużej liczbie skarg, problemy prawdopodobnie już są rozpatrywane przez Apple. Czy którykolwiek z tych problemów w Apple Watch Series 3 występuje również u Was? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
3 lat temu

Ja również mam problem z samowolnym restartem, 2-3 razy dziennie. Nawet nie raz zdarzyło się że na chwilę się wyłączył, nie reagował na nic i po jakiejś dłuższej chwili dopiero się uruchomił.

Bartosz
Bartosz
3 lat temu

Ja w AppleWatch 4 po aktualizacji do WatchOS 7 mam problem z szybko rozladowujaca sie bateria – za czasow WatchOS 6 ladowalem co drugi dzien, po aktualizacji musze ladowac co najmniej raz dziennie (czasami dwa razy)

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx