wtorek, 26 września

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Google już w przyszłym tygodniu planuje wprowadzić zaktualizowane wytyczne dotyczące Sklepu Play, które podkreślają wymóg, aby większość aplikacji korzystała z systemu rozliczeniowego firmy do zakupów w aplikacji.

Chociaż ten wymóg istniał od lat, w raporcie zauważono, że niektórzy główni programiści, tacy jak Netflix, Spotify i Tinder, obchodzili tę regułę, zachęcając klientów do płacenia bezpośrednio za pomocą karty kredytowej, a nie konta Play Store, omijając 30-procentową prowizję Google za zakupy w aplikacji.

W oświadczeniu Google powiedział, że zawsze współpracuje z programistami, aby wyjaśnić swoje zasady Sklepu Play, ale nie opracował żadnych nadchodzących zmian:

Jako platforma otwarta Android umożliwia wiele sklepów z aplikacjami. W rzeczywistości większość urządzeń z Androidem ma co najmniej dwa sklepy od razu po wyjęciu z pudełka, a użytkownicy mogą instalować inne. W przypadku programistów, którzy decydują się na dystrybucję swoich aplikacji w Google Play, nasze zasady zawsze nakładały na nich obowiązek korzystania z systemu rozliczeniowego Play, jeśli oferują zakupy w aplikacji towarów cyfrowych. Zawsze współpracujemy z naszymi partnerami, aby wyjaśnić te zasady i zapewnić ich sprawiedliwe i rozsądne stosowanie.

Raport twierdzi, że po wdrożeniu zaktualizowanych wytycznych Google główni programiści, którzy obecnie ich nie przestrzegają, otrzymają czas na zaktualizowanie swoich aplikacji i jest mało prawdopodobne, aby zostali natychmiast usunięci ze Sklepu Play.

Google i Apple stanęły w obliczu coraz większej kontroli nad sposobem, w jaki firmy prowadzą swoje sklepy: Play i App Store. W szczególności firma Apple została oskarżona o antykonkurencyjne zachowanie przez Spotify i innych, a firma toczy głośną batalię prawną z twórcą Fortnite, Epic Games, dotyczącą zakupów w aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx