sobota, 20 kwietnia

Microsoft poinformował, że usługa Xbox Cloud Gaming została oficjalnie uruchomiona i jest już dostępna do użytku na iPhonie i iPadzie za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Od teraz Xbox Cloud Gaming jest dostępny dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate posiadających smartfony i tablety Apple oraz użytkowników komputerów z systemem Windows 10. Dostęp do usługi można uzyskać, odwiedzając stronę xbox.com/play w przeglądarce Microsoft Edge, Chrome lub Safari na urządzeniu mobilnym lub komputerze.

W grudniu ubiegłego roku Microsoft poinformował, że Xbox Cloud Gaming zostanie uruchomiony na urządzeniach Apple „na wiosnę” no i z małym opóźnieniem pojawia się właśnie teraz.

Usługa Xbox Cloud Gaming została stworzona, aby umożliwić użytkownikom granie w setki gier z biblioteki Xbox Game Pass na dowolnym urządzeniu za pomocą przeglądarki internetowej. Według Microsoft usługa jest teraz obsługiwana przez sprzęt Xbox Series X w zmodernizowanych centrach danych Microsoft, aby zapewnić szybsze ładowanie i lepszą liczbę klatek na sekundę.

Aby zapewnić niskie opóźnienia, Microsoft planuje przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 1080p z prędkością do 60 klatek na sekundę, a usługa została zaprojektowana tak, aby oferować bezproblemową grę na wszystkich urządzeniach. Korzystanie z Xbox Cloud Gaming wymaga subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która kosztuje 54,99 złotych miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą otrzymać trzymiesięczny okres próbny za 4 złote.

Wraz z pełnym wprowadzeniem usługi Xbox Cloud Gaming firma Microsoft ogłosiła dziś, że rozszerza swoją ofertę akcesoriów do gier mobilnych Designed for Xbox na urządzenia z systemem iOS, wprowadzając od dzisiaj kilka nowych akcesoriów.

Wśród nich znajdziemy na przykład Xbox Backbone One, kompatybilny z iPhonem kontroler do gier z wbudowanymi integracjami Xbox, takimi jak przycisk Capture, który umożliwia udostępnianie momentów rozgrywki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx