niedziela, 19 maja

Według The Information firma Apple radykalnie zwiększyła ilość danych iCloud użytkowników, które przechowuje w Google Cloud.

Raport twierdzi, że Apple ma teraz ponad osiem milionów terabajtów danych przechowywanych na serwerach Google. Od połowy maja Apple był na dobrej drodze do wydania w tym roku około 300 milionów dolarów na usługi przechowywania w chmurze Google, co stanowiłoby wzrost o około 50% w stosunku do całego 2020 roku. Mówi się, że Apple jest największym klientem korporacyjnym Google Cloud, co przyćmiewa innych dużych klientów, takich jak Spotify.

Pracownicy Google Cloud najwyraźniej nawet nadali Apple wewnętrzną nazwę kodową, która wskazuje na jego wielkość jako klienta: „Wielka Stopa”.

Apple opiera się na połączeniu własnych centrów danych i usług przechowywania w chmurze innych firm, takich jak Google Cloud i Amazon Web Services, do przechowywania danych użytkowników iCloud, takich jak zdjęcia i wiadomości. Jednak nie ma powodu do obaw o prywatność. Apple nie udostępnia zewnętrznym dostawcom chmury kluczy do odszyfrowywania danych użytkowników. Są one przechowywane na własnych serwerach, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Raport spekuluje, że zwiększone wykorzystanie Google Cloud przez Apple sugeruje, że rosnące wymagania firmy dotyczące przechowywania w chmurze przewyższyły jej zdolność do rozwijania i obsługi własnych centrów danych potrzebnych do obsługi uzyskanych danych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx