środa, 24 lipca

Podczas wczorajszej konferencji Apple „Time Flies” Apple pokazał film przedstawiający historie osób, którym Apple Watch zmienił, a w niektórych przypadkach uratował życie nosząc to urządzenie.

Krótki film został od tego czasu udostępniony na oficjalnym kanale Apple w YouTube.

Film przedstawia sportowca z cukrzycą typu 1, który używa Apple Watch do sprawdzania odczytów insuliny, co dało mu nowo odkryte poczucie wyzwolenia z jego problemu.

Inna osoba na filmie była w stanie odstawić drogie leki na nadciśnienie, nabierając formy za pomocą Apple Watch, podczas gdy 26-latek został ostrzeżony przez Apple Watch o wysokim tętnie, które naprowadziło go na wizytę u lekarza, zanim doszło do zatrzymania krążenia, potencjalnie ratując mu życie.

Apple przedstawia Apple Watch Series 6 jako urządzenie zapewniające zdrowie, kondycję i bezpieczeństwo, a wraz z wprowadzeniem pomiaru tlenu we krwi łączy siły z naukowcami w celu przeprowadzenia badań zdrowotnych w nadziei, że sygnały z aplikacji Apple Watch mogą posłużyć jako wczesne oznaki chorób układu oddechowego, takich jak grypa i COVID-19.

Poziom tlenu we krwi jest kluczowym wskaźnikiem ogólnego samopoczucia i może pomóc zrozumieć, jak dobrze organizm wchłania tlen, a także jaka ilość tlenu dostarczana jest do organizmu. Nowy czujnik i aplikacja w Apple Watch Series 6 umożliwiają użytkownikom dokonywanie na żądanie odczytów stężenia tlenu we krwi, a także odczytów w tle, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Apple twierdzi, że aplikacja Tlen jest dostępna tylko w niektórych krajach i regionach. Oficjalna polska strona Apple w całości ją opisuje, zatem wszystko wskazuje na to, że funkcja będzie dostępna w Polsce, a finalnie w tych krajach w których jest dostępna jest aplikacja EKG.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx