poniedziałek, 27 maja

Jak informuje Financial Times, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą, Apple zostanie oskarżony o łamanie prawa Unii Europejskiej przez nieuczciwe ograniczanie dostępu do swojego systemu płatności mobilnych na iPhonie zewnętrznym dostawcom takim jak PayPal i Venmo.

Według raportu, Apple zostanie oskarżony przez Unię Europejską o „niesprawiedliwe blokowanie grupom takim jak PayPal i wiodącym bankom dostępu do systemu mobilnego portfela” i może zostać ukarany surowymi karami, jeśli oskarżenie posunie się naprzód. W szczególności UE kwestionuje ograniczenie przez Apple technologii NFC w iPhonie, do którego Apple nie zezwala zewnętrznym twórcom aplikacji.

Ograniczając dostęp do chipa NFC, usługi takie jak PayPal, Venmo, banki i inni dostawcy usług finansowych nie są w stanie zapewnić podobnego rozwiązania jak Apple Pay dla użytkowników iPhone’a. Apple twierdzi, że jego ograniczenia dotyczące NFC są stosowane jako zabezpieczenie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników.

Rewolucja jaką szykuje UE pojawi się, gdy Apple stanie przed rosnącą presją, aby otworzyć swojego iPhone’a na sklepy z aplikacjami firm zewnętrznych i być może, aby iMessage stał się wieloplatformową usługą przesyłania wiadomości. Nowa „Ustawa o usługach cyfrowych”, która wkrótce ma trafić do Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej, może zmusić Apple do otwarcia swoich iPhone’ów na inne sklepy z aplikacjami i otwarcie możliwości pobierania aplikacji spoza App Store, co, jak ostrzega dyrektor generalny Tim Cook, fundamentalnie zmieni iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx