poniedziałek, 26 lutego

Apple był jedynym wiodącym producentem smartfonów, który w ostatnim kwartale odnotował wzrost sprzedaży rok do roku podczas gdy Samsung, Oppo, Xiaomi i inni odnotowali gwałtowne spadki swoich urządzeń mobilnych.

Apple ogłosił wczoraj rekordowe zarobki za pierwszy kwartał kalendarzowy tego roku z przychodami przekraczającymi 97 miliardów dolarów. Strategy Analytics, Canalys i IDC udostępniły swoje raporty dotyczące sprzedaży smartfonów za ostatni kwartał. Choć wszystkie raporty różnią sią między sobą dokładnymi liczbami i szacunkami, ale we wszystkich trzech raportach Apple jest jedynym producentem, który odnotował wzrost w ostatnim kwartale.

Canalys-q1-wyniki

Według informacji podanych przez Canalys, Apple odnotował wzrost o 8% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, obecnie przejmując 18% całkowitego udziału w rynku. Apple nadal pozostaje w tyle za Samsungiem pod względem ogólnego udziału w rynku, ale Samsung odnotował spadek o 4% w ostatnim kwartale. Strategy Analytics donosi, że inni producenci smartfonów z Androidem, tacy jak Oppo i Vivo, odnotowali 29% i 30% spadek swojego udziału w rynku.

Apple podał, że w ostatnim kwartale sprzedaż iPhone’ów wzrosła o ponad 5% rok do roku, co stanowi 50,6 miliarda dolarów pomimo ciągłych ograniczeń podaży. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, mówi, że popyt na linię iPhone 13 pozostaje silny i spodziewa się, że popyt będzie kontynuowany. Apple zajmuje się bieżącymi problemami z łańcuchem dostaw, spowodowanymi nowymi ograniczeniami COVID-19 i blokadami w Chinach kontynentalnych. Apple spodziewa się, że problemy z łańcuchem dostaw będą kontynuowane w następnym kwartale.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx