poniedziałek, 26 lutego

Apple testuje wewnętrznie kilka wariantów układu M2 nowej generacji i zaktualizowanych komputerów Mac, które będą w nie wyposażone, donosi Bloomberg, powołując się na dzienniki programistów.

W fazie rozwoju jest „co najmniej” dziewięć nowych komputerów Mac, które wykorzystują cztery różne układy M2, które będą następcami obecnych układów M1. Apple pracuje na urządzeniach ze standardowymi chipami M2, M2 Pro, M2 Max i następcą M1 Ultra w następujących urządzeniach:

  • MacBook Air z chipem M2 wyposażonym w 8-rdzeniowy procesor CPU i 10-rdzeniowy procesor GPU
  • Mac mini z chipem M2 i wariant z chipem M2 Pro
  • 13-calowy, podstawowy MacBook Pro z chipem M2
  • 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro z chipami M2 Pro i M2 Max. Chip M2 Max jest wyposażony w 12-rdzeniowy procesor GPU i 38-rdzeniowy procesor GPU wraz z 64 GB pamięci RAM
  • Mac Pro, który będzie posiadał następcę M1 Ultra używanego w Mac Studio

Apple przetestował również wersję Mac mini M1 Max, ale wydanie Mac Studio może sprawić, że taki komputer stanie się zbędny, więc Apple może pozostać przy chipach M2 i M2 Pro, gdy Mac mini w końcu zostanie odświeżony.

Według Bloomberga, wewnętrzne testy są „kluczowym krokiem” w procesie rozwoju i sugerują, że komputery mogą zostać wydane w nadchodzących miesiącach. Słyszeliśmy wiele plotek o nowym MacBooku Air, zaktualizowanym 13-calowym MacBooku Pro, Macu Pro i nowym Macu mini, ale to pierwszy raz, kiedy słyszymy o możliwym odświeżeniu w tym roku 14- i 16-calowych MacBooków Pro.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że w 2022 roku możemy spodziewać się premiery MacBooka Air, podstawowego MacBooka Pro i Maca mini, a Bloomberg powiedział wcześniej, że co najmniej dwa komputery Mac zostaną wprowadzone na rynek w połowie roku, być może na WWDC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx