sobota, 30 września

Jeśli mierzycie moc sygnału komórkowego w swoim iPhone’ie tylko za pomocą małych kropek w górnym lewym rogu ekranu, to może nie wiecie o wbudowanej w tryb testowy każdego telefonu ukrytej funkcji która zrobi to znacznie dokładniej.

Dostęp do tej funkcji z poziomu telefonu jest bardzo prosty, ale zanim do niej przejdziemy należy wykonać kilka kroków:

  • Wyłącz Wi-Fi (Ustawienia> Wi-Fi)
  • Wyłącz LTE, ponieważ te odczyty mogą się różnić od standardowych sygnałów telefonów komórkowych (Ustawienia> Sieć komórkowa> Opcje danych kom>Głosowe i danych). Ustawienia te mogą być nieco inne w zależności od operatora

Teraz już możemy przejść do aplikacji Telefon, przełączyć się na klawiaturę i wybrać następującą kombinację cyfr:

* 3001 # 12345 # *

Kod zatwierdzamy zielonym przyciskiem Połącz i w ten sposób uaktywniamy tryb testowy. Aby wyjść z tego trybu wystarczy nacisnąć przycisk Home.

img_0068

Jeśli chcecie zmienić istniejące kropki mówiące o mocy sygnału na wartość w decybelach, naciśnijcie i przytrzymajcie przycisk zasilania, pojawi się pasek „Wyłącz”. Następnie zwolnijcie przycisk zasilania, a następnie naciśnijcie i przytrzymajcie przycisk Home na około pięć do dziesięciu sekund, aż ekran trybu testowego zniknie.

Wynik najwyższego sygnału wynosi około -50 decybeli, natomiast słaby sygnał to około -115 dB, więc w zasadzie im liczba większa, tym lepszy odbiór. Skala nie jest liniowa, a wzrost o 3 dB oznacza sygnał, który jest dwa razy silniejszy, podczas gdy zwiększenie o 10 dB odpowiada 10-krotnemu wzrostowi mocy sygnału.

Jeśli chcesz z powrotem powrócić do standardowych kropek, wystarczy ponownie uruchomić iPhone’a (poprzez przytrzymanie zarówno zasilania i przycisku Home) lub przejść do trybu testowego i tym razem wyjść, naciskając przycisk Home.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
6 lat temu

Super!!thx

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx