piątek, 12 kwietnia

Według źródeł branżowych cytowanych w nowym raporcie DigiTimes, Apple zarezerwował początkową produkcję chipów 4nm u wieloletniego dostawcy TSMC dla swojej nowej generacji procesorów Apple Silicon.

Chip M1, czyli pierwszy własny procesor Apple, powstał w oparciu o proces 5 nm. Czip A14 Bionic w gamie iPada Air i iPhone’a 12 jest również oparty na procesie 5 nm. Według raportu, Apple już szuka procesu 4nm dla swojego Apple Silicon nowej generacji.

Nie podano ram czasowych, w których te nowe chipy 4 nm zadebiutują, ale DigiTimes informuje, że TSMC przejdzie do masowej produkcji nowego procesu w czwartym kwartale 2021 roku, przed wcześniej ustalonymi ramami czasowymi na 2022 rok. Ponadto Apple planuje zastosować ulepszoną wersję procesu 5 nm dla chipa A15 w iPhonie 13, a produkcja ma się rozpocząć pod koniec maja.

Mniejszy proces zapewni lepszą wydajność i efektywność. Oczekuje się, że Apple wypuści w tym roku wiele nowych komputerów Mac z mocniejszymi procesorami Apple Silicon jednak nic nie wskazuje na to, że jakikolwiek będzie oparty na procesie 4 nm.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx