środa, 17 lipca

W zeszłym tygodniu firma Apple wprowadziła drugą generację Apple Pencil, która magnetycznie łączy się z nowym iPadem Pro. Jest on również wyposażony w funkcję automatycznego parowania, ładowania bezprzewodowego, gesty stuknięcia umożliwiające przełączania się pomiędzy narzędziami do rysowania, oraz uproszczoną konstrukcję bez złącza Lightning.

W związku z tym, że nowy Apple Pencil zaczyna docierać do klientów z całego świata, dowiedzieliśmy się kilku dodatkowych szczegółów na temat narzędzia do rysowania:

  • w przeciwieństwie pierwszej generacji Apple Pencil, urządzenie drugiej generacji nie zawiera dodatkowej końcówki w zestawie. Apple sprzedaje czteropak dodatkowych końcówek online i w sklepach detalicznych za 89 złotych
  • nowy Apple Pencil ładuje się bezprzewodowo po podłączeniu do nowego iPada Pro, ale nie jest kompatybilny z bezprzewodowymi ładowarkami opartymi na Qi. Nie jest to niespodzianką, ale dobrze wiedzieć.
  • W notatce opublikowanej w środę do sklepów detalicznych Apple powiedział, że klienci mogą „doświadczyć braku działania nowego Apple Pencil jako niereagującego po wstępnej konfiguracji” i nakreślił kroki, które rozwiązują ten problem.
    Należy najpierw połączyć Apple Pencil z iPadem Pro. Gdy iPad Pro ma połączenie internetowe, pobierze aktualizację oprogramowania sprzętowego Apple Pencil i wyśle ją do Apple Pencil przez Bluetooth. Apple Pencil będzie działał normalnie podczas 10-minutowego transferu.
    Aktualizacja parowania rozpocznie się następnym razem, gdy Apple Pencil przejdzie w stan bezczynności przez 60 sekund i zajmie około dwóch minut. Apple Pencil nie będzie reagował w tym czasie. Po zresetowaniu i ukończeniu aktualizacji zacznie działać normalnie.

Nowy Apple Pencil jest zgodny z najnowszymi 11-calowymi i 12,9-calowymi modelami iPada Pro. Sprzedawane są za 599 złotych z bezpłatnym niestandardowym grawerowaniem laserowym dostępnym wyłącznie dla zamówień złożonych na Apple.pl.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx