środa, 29 listopada

Na swojej tegorocznej konferencji Developer Conference, Samsung zaprezentował swoją nową, składaną technologię wyświetlacza, o nazwie Infinity Flex.

Samsung używa technologii Infinity Flex do urządzenia z 7,3-calowym elastycznym wyświetlaczem, który można złożyć na pół. W trybie pełnoekranowym urządzenie ma być używane jako tablet, a po złożeniu na pół działać jako smartfon.

Samsung twierdzi, że wyświetlacz Infinity Flex to „przyszłość technologii mobilnych wyświetlaczy” i podstawa „smartfonu jutra”.

Dzisiaj jest wielkim krokiem milowym i jestem pewien, że wszyscy zastanawiają się, jak to wygląda w prawdziwym życiu i jak to działa. Nie zastanawiaj się dłużej. Gdy jest otwarty, jest to tablet oferujący duży ekran. To wspaniałe. Kiedy jest zamknięty, jest to telefon, który pasuje do twojej kieszeni.

Samsung twierdzi, że do zaprojektowania technologii Infinity Flex musiał wymyślić nowe materiały i stworzyć wyświetlacz od podstaw. Firma opracowała zaawansowany polimer kompozytowy, który jest „elastyczny i wytrzymały”, aby zastąpić szkło, które jest zwykle używane jako osłona wyświetlacza w smartfonach.

Samsung opracował również elastyczny, plastyczny klej, który jest wystarczająco trwały, aby wytrzymać setki tysięcy zgięć, i aby ekran był cieńszy niż kiedykolwiek, Samsung stworzył nowy ultracienki polaryzator, który jest o 45 procent cieńszy niż technologia używana w obecnych wyświetlaczach.

We współpracy z Google rozwijana jest również nowy system urządzenia, który obsługuje dwa interfejsy użytkownika, jeden, gdy urządzenie jest otwarte, a drugi, gdy jest zamknięte. Funkcje takie jak ciągłość aplikacji pozwolą na bezproblemową obsługę, dzięki utrzymywaniu otwartej aplikacji podczas zamiany wyświetlaczy. Jednocześnie można będzie uruchomić maksymalnie trzy aplikacje w tym samym czasie.

Według firmy Samsung technologia Infinity Flex wyświetlana na scenie podczas prezentacji jest częścią nadchodzącego urządzenia, którego jeszcze nie chcą pokazać. Samsung twierdzi, że urządzenie nie jest koncepcją, a dzięki przełomie w procesie produkcyjnym jego masowa produkcja rozpocznie się „w nadchodzących miesiącach”.

W przyszłości Samsung planuje również wprowadzić nową technologię wyświetlania obejmującą rolowane i rozciągalne wyświetlacze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx