piątek, 24 maja

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom trzecie wersje beta systemów iOS 16.2 i iPadOS 16.2, udostępniając oprogramowanie testowe dla osób nie będących deweloperami. Dzisiejsza wersja beta pojawia się tydzień po wydaniu przez Apple drugiej publicznej wersji beta.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych beta testów Apple, mogą pobrać bety ‌iOS i iPadOS 16.‌2 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych wersji beta.

iOS 16.2 i iPadOS 16.2 wprowadzają aplikację Freeform, której można używać do zapisywania notatek, szkicowania, rysowania, burzy mózgów, tworzenia tablic nastrojów i nie tylko. Na tej samej tablicy Freeform może jednocześnie pracować wiele osób, a zmiany są synchronizowane dla wszystkich uczestników w czasie rzeczywistym.

Dla iPada aktualizacja wprowadza obsługę zewnętrznego wyświetlacza w funkcji wielozadaniowości Stage Manager, umożliwiając jednoczesne korzystanie z maksymalnie ośmiu aplikacji. Obsługa wyświetlacza zewnętrznego jest dostępna dla modeli iPada M1 i M2.

W systemach iOS i iPadOS 16.2 pojawi się nowa architektura aplikacji Dom, która według Apple ma zapewniać szybsze i bardziej niezawodne działanie, szczególnie w domach z wieloma inteligentnymi akcesoriami domowymi. Nowa architektura wymaga oprogramowania HomePod 16.2 i powoduje, że aplikacja Dom nie działa z urządzeniami zaktualizowanymi do iOS 16.2, iPadOS 16.2 lub macOS Ventura 13.1.

Od wersji iOS 16.2 będzie można zgłaszać Apple niezamierzone połączenia alarmowe SOS a także zostanie dodany nowy widżet przypomnienia o lekach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx