czwartek, 28 września

Integracja smartfonów w samochodach staje się niemal powszechna, ale fabrykant z Kalifornii podjął się w ramach konkursu sponsorowanego przez Toyotę rzeczy skrajnej. John Tondro z Herbst Smith Fabrication stworzył interfejs, który pozwala na starowanie niemal każdą wewnętrzną funkcją SUVa za pomocą jednego z pięciu iPadów. System, który zadebiutował podczas targów SEMA 2013 w Las Vegas, może kontrolować głośność, otwieranie i zamykanie szyb, a nawet ustawienie temperatury.

Zbudowany z okazji dołączenia do X Games gwiazdy narciarstwa w stylu freestyle Simona Durmonta, SUV został pięknie nazwany Ultimate Dream Ski 4Runner. Oprócz cudu techniki w postaci kontroli samochodu przez iPada, SUV ma także specjalną niespodziankę. Dach posiada chowany system prowadnic, który umożliwia na schowanie w nim kompletu nart, które wysuwają się z dachu. Proces ten jest również kontrolowany przez iPada. Pełen film możecie obejrzeć poniżej.

Wraz z pojawieniem się opcji, takich jak Siri Eyes Free, przyszłość integracji tabletów/smartfonów w samochodach to tylko początek. Chociaż bezpieczeństwo takich opcji jest jeszcze dyskutowanie, to przyszłość należy do nich na pewno. I oby tylko kierownica pozostała jak najdłużej narzędziem głównym do kierowania pojazdem.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx