piątek, 8 grudnia

Bloomberg donosi, że „źródła zaznajomione z planami” twierdzą, że Apple planuje w przyszłym roku wydać dwa nowe modele iPhone’a z zakrzywionymi ekranami. Oba telefony miałyby wyświetlacze 4,7 cala i 5,5, co jest rozmiarem znacznie większym niż 4-calowe wyświetlacze Retina oferowane aktualnie w iPhone’ie 5S i bardziej zgodne z linią Samsunga S4 i Note 3.

Przypuszczalnie, dwa nowe telefony będą następcami iPhone’ów 5S i 5C wydanych we wrześniu. Bloomberg twierdzi, że nowe urządzenia pojawią się w podobnym terminie.

Dwa modele zaplanowane na drugą połowę przyszłego roku będą miały większe ekrany ze szkła, zakrzywionego do bocznych krawędzi powiedziała anonimowa osoba, informując że szczegóły nie są jawne. Ulepszony czujnik dotykowy z reakcją na czułość dotyku ma być włączony do kolejnych modeli, powiedziała osoba.

Sprawozdanie zawiera również informacje, że Apple aktywnie pracuje nad dotykowymi czujnikami wyświetlacza. Jednak ta funkcja (która rozpoznawać ma różnicę między lekkim i mocniejszym dotknięciem ekranu) nie będzie częścią linii produktowych iPhone’ów w 2014 roku i zgodnie z artykułem jest obecnie „zaplanowana do nowszych modeli”.

Pogłoski o większym ekranie iPhone’a pojawiły się już kilkukrotnie w ostatnich miesiącach. W lipcu poinformował o tym Wall Street Journal, a miesiąc temu informację taką podał analityk Brian White po rozmowach z dostawcami Apple. Raport Bloomberg jest więc kolejnym źródłem przytaczającym te informację, jednak pierwszym wspominającym o zakrzywionym wyświetlaczu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pantom
pantom
10 lat temu

5,5″… stawiam na wymiary 15x7cm 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx