wtorek, 20 lutego

Rome II to kolejna odsłona słynnej serii gier strategicznych Total War. Jej premiera została zaplanowana na początek września bieżącego roku, zatem już niedługo będzie mogła trafić w nasze ręce. Miłośnicy tego typu gier łączących w sobie elementy strategii turowej oraz czasu rzeczywistego już mogą zacierać ręce, bo rzecz wydaje się być co najmniej godną następczynią swych poprzedniczek, a jeśli sądzić po materiałach udostępnionych nam przez dewelopera, to znacznie je przewyższającą pod wieloma względami.

To samo, ale trochę inaczej

W grze znajdziemy wszystko to, do czego przyzwyczailiśmy się w poprzednich produkcjach Creative Assembly. Podział na część turową, podczas której będziemy zarządzać zajętymi przez nas prowincjami, ustalać wysokość podatków, rekrutować żołnierzy, oraz część bitewną, w trakcie której będziemy ścierać się z naszymi przeciwnikami, oczywiście, w czasie rzeczywistym.

Sama mapa również nie przyniesie nam wielkich zaskoczeń, jakkolwiek pojawiły się tu pewne zmiany. Tym razem nie będziemy podbijać prowincji jako takich, ale ich poszczególne regiony, co, oczywiście, w znacznym stopniu wydłuży rozgrywkę.

Na szczęście twórcom gry nie przyszło do głowy, aby nam kazać zarządzać całym tym multum ziem, bo u wiele graczy spowodowałoby dużą frustracją, a na tym żadnemu deweloperowi raczej nie zależy. Na szczęście zarządzanie poszczególnymi regionami, będzie się odbywać na poziomie prowincji.

Nowe możliwości taktyczne

Gra została również rozbudowana o nowe możliwości taktyczne. I tak między innymi będziemy mogli dokonywać desantu z okrętów na plażę, która zajął nasz wróg. To ciekawa opcja, pytanie tylko jak to będzie prezentowało się w praktyce. Niestety, na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Inaczej niż dotychczas będzie również wyglądało zdobywanie miast. Teraz nie wystarczy już bowiem zająć ich centralny punkt i utrzymać się tam przez dwie minuty, ale aby tego dokonać,  trzeba będzie wykonać kilka zadań, jakie zostaną nam losowo przydzielone. Nie wiadomo w tej chwili dokładnie, o jakie zadania chodzi, ale zapewne typu zgładzenie jakiegoś generała, czy zajęcie konkretnej dzielnicy miasta (w Rome II mają one być naprawdę duże, skłądające się przynajmniej z kilku dzielnic).

Wszystko to brzmi niezwykle zachęcająco, zatem już teraz warto zarezerwować odpowiednią ilość gotówki na zakup tej produkcji. Zresztą już w tej chwili można Rome II: Total War zamawiać, na przykłada w sklepie gram.pl, via online.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx