środa, 24 lipca

Jednym z problemów współczesnych szklanych wyświetlaczy w smartfonach, tabletach i komputerach jest odblask ekranu. Jeśli kiedykolwiek próbowaliście korzystać z iPada w słońcu lub sprawdzić iPhone’a na plaży podczas jasnego, słonecznego dnia, to wiecie jak to jest. Każdy rodzaj światła tworzy odbicia, które mogą być niemal nie do zniesienia.

Amazon zachwala swój E-ink wyświetlacz w Kindle Fire jako antyodblaskowy, podczas gdy wszystkie produkty Apple ze szklanymi ekranami, w tym MacBooki nie-matowe słyną ze swojej skłonności do gromadzenia smugi i odbić światła z otoczenia.

Naukowcy z MIT opracowali wodoodporne, samoczyszczące się szkło, które „praktycznie eliminuje” wszelkiego rodzaju odbicia. Nowe szkło miejmy nadzieję zadebiutuje z technologiach, których używamy na codzień, a szczególnie w urządzeniach Apple.

MIT informuje:

Nowe „wielofunkcyjne” szkło, jest oparte na powierzchni nanotekstur. Jest samoczyszczące i odporne na zaparowanie oraz odblask, twierdzą naukowcy. Ostatecznie mają oni nadzieję, że można je wykonać przy użyciu niedrogiego procesu produkcyjnego, który mógłby być stosowany do urządzeń optycznych, ekranów smartfonów i telewizorów, paneli słonecznych, szyb samochodowych, a nawet okien w budynkach.

Apple używa obecnie szkła Gorilla firmy Corning w swoich urządzeniach iOS. Druga generacja szkła Gorilla zadebiutowała na targach CES na początku tego roku. Najnowsze szkło firmy Corning jest bardzo wytrzymałe i 20% lżejsze od swojego poprzednika, a Apple będzie prawdopodobnie używać go w nowej generacji produktów iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx