niedziela, 19 maja

Czy wyczekujecie już coraz częściej zapowiadanego zestawu telewizyjnego firmy Apple? Cóż, według jednego z analityków macie jeszcze sporo czasu. Mark Moskowitz z JP Morgan wydał w tym tygodniu notę ​​do inwestorów, w której stwierdza, że nic nie wskazuje na to, aby telewizor Apple zadebiutował w 2012 roku, gdyż obecna sytuacja gospodarcza po prostu temu nie sprzyja.

Moskowitz twierdzi, że będziemy musieli poczekać aż do 2014 roku, ale sugeruje, że znacznie wcześniej moglibyśmy zobaczyć ekscytujący, nowy zestaw Apple TV.

W swojej notatce, którą uzyskał serwis AppleInsider, Moskowitz mówi, że badania JP Morgan „nie wskazują na żadne przesłanki związane z premierą telewizora” Apple, i że obecne warunki ekonomiczne nie są sprzyjające na taki debiut.

Moskowitz zauważa, że ​​przemysł telewizyjny przeżywa obecnie „napiętą” sytuację ekonomiczną, pomimo faktu, że kilku producentów oferuje nowe rozwiązania. Dlatego „nie jest pewien” , że firma z Cupertino jest w stanie zawalczyć ze swoją marką w obecnej sytuacji na rynku:

„Nie jesteśmy pewnie, czy marka premium taka jak Apple mogłaby obecnie stać się atrakcyjna na rynku telewizyjnym, chyba że wprowadziłaby radykalną zmianę w interfejsie użytkownika, integracji programów telewizyjnych i treści danych oraz obsługę gestami lub głosem.”

Mimo to, Moskowitz jest przekonany, że kiedyś nadejdzie odpowiedni moment, a zestaw Apple będzie miał wszystkie potrzebne elementy potrzebne by „radykalnie zmienić obraz telewizji”. Nawet bez zaskakujących ofert z dostawcami treści, Moskowitz wierzy, że zestaw będzie sukcesem.

„Pełnowartościowy” zestaw nie ukaże się co najmniej do 2014 roku, twierdzi Moskowitz. Choć uważa, że ​​jest prawdopodobne, że wcześniej zobaczymy mądrzejszy box Apple TV. Potencjalne nowe funkcje mogą obejmować integrację Siri i kontroli gestów, możliwości DVR, a nawet gry video.

Moskowitz ujawnił na koniec w swojej notatce, że jest optymistą co do wprowadzenia przez Apple mobilnej platformy płatniczej NFC, o nazwie „iPay.” To będzie funkcja przyszłych iPhone’ów i iPadów, mówi Moskowitz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx