wtorek, 18 czerwca

iDownloadBlog zwrócił uwagę na wideo na YouTube’ie pokazujące koncepcyjny pomysł jednego z użytkowników na znaczną poprawę funkcjonalności edycji tekstu na iPadzie i innych urządzeniach iOS.

Podczas gdy obecna metoda selekcji tekstu polega na jego dotknięciu i przeciągnięciu po ekranie, aby wybrać pozycję kursora i wyróżnienie tekstu, Daniel Hooper sugeruje, że Apple może korzystać z gestów w obszarze klawiatury ekranu, aby łatwo przesunąć kursor w polach tekstowych. Wystarczyłoby przytrzymać na klawiaturze klawisz „Shift” podczas wykonywania gestu i łatwo wybrać fragment tekstu do edycji.

Sugestia nie jest oczywiście oficjalnym produktem projektantów oprogramowania Apple’a więc Hooper przy okazji zachęca użytkowników iPada, by zgłaszali się do Apple z poparciem dla jego pomysłów. Osoby, którym spodobają się pomysły zawarte w klipie, mogą napisać do Apple, korzystając z krótkiego „poradnika” zawartego w opisie pliku wideo.

Firma Apple prowadzi politykę zniechęcającą użytkowników do składania niezapowiedzianych pomysłów, informując, że ​​zachowuje pełne prawa związane z pomysłem przedkładanym do firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx