środa, 17 kwietnia

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ostrzegł pracowników przed wyciekiem informacji o firmie w notatce…., która wyciekła do The Verge.

W zeszłym tygodniu do prasy wyciekły dyskusje z wewnętrznego spotkania pracowników firmy, ujawniając stanowisko firmy w takich kwestiach jak praca z domu i posuwająca się naprzód bitwa prawna Apple vs. Epic.

Zeszłej nocy Cook wysłał do pracowników email podsumowując to spotkanie i informacje które z niego wyciekły, upominając tych, którzy ujawnili szczegóły dyskusji prasie, choć treść samego emaila również wyszła poza mury Apple docierając do The Verge. Wewnętrzny e-mail wysłany przez Cooka brzmi:

Wspaniale było połączyć się z Wami na globalnym spotkaniu pracowników w piątek. Było wiele do świętowania, od naszej niezwykłej nowej linii produktów po nasze oparte na wartościach prace związane ze zmianą klimatu, równością rasową i prywatnością. Była to dobra okazja, aby zastanowić się nad naszymi wieloma osiągnięciami i porozmawiać o tym, co siedzi w Waszych głowach.

Piszę dzisiaj, ponieważ słyszałem, że wielu z Was było niesamowicie sfrustrowanych widząc, jak treść spotkania wyciekła do dziennikarzy. Dzieje się tak zaraz po wprowadzeniu produktu na rynek, w którym większość szczegółów naszych zapowiedzi również wyciekła wcześniej do prasy.

Chcę, żebyście wiedzieli, że podzielam Waszą frustrację. Te możliwości spotykania się jako zespół są naprawdę ważne. Ale działają tylko wtedy, gdy możemy ufać, że ich treść pozostanie w Apple. Chcę Was zapewnić, że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zidentyfikować tych, którzy udostępnili te informacje. Jak wiecie, nie tolerujemy ujawniania informacji poufnych, niezależnie od tego, czy jest to IP produktu, czy szczegóły poufnego spotkania. Wiemy, że przecieków dokonuje niewielka liczba osób. Wiemy również, że osoby, które ujawniają poufne informacje, nie należą do tego miejsca.

Z niecierpliwością czekam i chcę podziękować za wszystko, co zrobiliście, aby nasze produkty stały się rzeczywistością i za wszystko, co zrobicie, aby trafiły w ręce klientów. Wczoraj wypuściliśmy iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8, a piątek to moment, w którym podzielimy się niektórymi z naszych niesamowitych nowych produktów ze światem. Nie ma nic lepszego niż to. Będziemy nadal mierzyć nasz wkład w życie, które zmieniamy, relacje, które pielęgnujemy, oraz pracę, którą wykonujemy, aby zmienić świat na lepsze.

Cook nawiązał w swoim mailu do wszystkiego, co miało związek z ostatnią konferencją Apple podczas której zaprezentowano linię iPhone 13, Apple Watch Series 7 i szóstą generację iPada mini.

Wzmożone działania Apple są następstwem szerszej reakcji na różnego rodzaju przecieki w ostatnich miesiącach. W ramach trwającej akcji mającej na celu zidentyfikowanie źródeł potencjalnych przecieków, Apple wystosował nawet surowe ostrzeżenia ze strony prawników. Ta ciągła walka nie wykazuje oznak słabnięcia, a Cook zapewnia, że „robi wszystko, co w jego mocy, aby zidentyfikować źródło przecieków”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
2 lat temu

staszny ten korpo bełkot

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx