środa, 17 kwietnia

Jak informuje Vice, Apple wysłał list ostrzegawczy do chińskiego użytkownika publikującego na Twitterze przecieki informujące o nie wydanych produktach. To kolejny krok w ramach nieustających prób ograniczenia tego typu informacji.

Obywatelowi Chin, który udostępnił zdjęcia skradzionych prototypów Apple w mediach społecznościowych, 18 czerwca 2021 roku wysłano ostrzeżenie od Fangda Partners, firmy prawniczej Apple w Chinach. Fragment listu brzmiał:

Użytkownik ujawnił bez upoważnienia dużą ilość informacji związanych z niewydanymi i zapowiadanymi przez plotki produktami Apple, co stanowiło umyślne naruszenie tajemnic handlowych Apple. W wyniku dochodzenia, firma Apple uzyskała istotne dowody dotyczące nieuprawnionego ujawnienia przez użytkownika niepublikowanych i prawdopodobnych produktów Apple. Umyślne naruszenie prawa objawia się w szczególności: publikowaniem niejawnych informacji o nowych produktach Apple za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, w tym między innymi dotyczących wyglądu i wydajności tych nowych produktów.

W liście poproszono o zaprzestanie pozyskiwania, reklamowania i sprzedaży urządzeń Apple pochodzących z przecieków i proszono o informacje o każdym, kto dostarczył mu takie urządzenia. Adresat został również poproszony o podpisanie dokumentu wyrażającego zgodę na spełnienie żądań w ciągu 14 dni od otrzymania pisma. Nie jest jasne, kim był ten obywatel Chin, który w tym konkretnym przypadku posiadał prototypowe urządzenia.

Poprzednie śledztwo Vice ujawniło, że istnieje szara strefa napędzana przez chińskich pracowników Apple lub Foxconn, którzy przemycają niewydany sprzęt z fabryk, co pozwala sprzedawcom nabywać urządzenia do sprzedaży kolekcjonerom, z których niektórzy publikują zdjęcia w mediach społecznościowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx