poniedziałek, 22 kwietnia

Mijający tydzień dyrektor generalny Apple, Tim Cook, spędził na podróży po Europie, udzielając wywiadów dla wielu mediów. Tematem przewodnim w wielu dyskusjach Cooka była rzeczywistość rozszerzona i jest to temat, który pojawił się ponownie w wywiadzie dla holenderskiej publikacji Bright, która jest częścią RTL News.

„Myślę, że AR to technologia, która wpłynie na wszystko” – powiedział Cook, powtarzając komentarze z Włoch z początku tygodnia. „Tak jak powiedziałem, naprawdę spojrzymy wstecz i pomyślimy o tym, jak kiedyś żyliśmy bez AR”.

Cook powiedział, że „nie potrwa to długo”, zanim zaczniemy żyć w świecie, w którym zastanowimy się, jak sobie radziliśmy bez rzeczywistości rozszerzonej. Cook powiedział, że wirtualna rzeczywistość również ma swoje zastosowania ze względu na to, jak bardzo jest wciągająca, ale nie zastąpi prawdziwego życia.

„To coś, w co naprawdę można się zanurzyć. I można to wykorzystać w dobry sposób. Ale nie sądzę, abyście chcieli tak żyć przez całe życie. VR jest na określony czas, ale nie jest sposobem na dobrą komunikację. Więc nie jestem temu przeciwny, ale tak to widzę”

Mówiąc o „metaversie” Facebooka Cook powiedział, że ważne jest, aby ludzie rozumieli produkt. „Naprawdę nie jestem pewien, czy przeciętna osoba wie czym jest metaverse” – dodał. Metaverse to słowo kojarzone z Facebookiem, które po raz pierwszy zostało użyte w powieści science fiction „Snow Crash”. Facebook przejął je, zmieniając nazwę firmy na „Meta”. Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział, że firma jest zaangażowana w rozwój „metaverse”, czyli przyszłej cyfrowej rzeczywistości.

Apple ciężko pracuje nad własnym zestawem do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, który ma zostać wydany w 2023 roku, a następnie okularami AR, które mogą wyjść w 2024 roku, ale Cook dał jasno do zrozumienia, że Apple nie chce powstrzymywać ludzi przed otaczającą ich rzeczywistością.

Jak zazwyczaj, Cook mówił również o znaczeniu programowania jako uniwersalnego języka i poruszył tematy takie jak zmiana klimatu, recykling i polityka.

Cook w tym tygodniu spędził także czas w Londynie, odwiedzając AFC Richmond, ojczyznę „Teda Lasso”, Włochy, gdzie otrzymał honorowy stopień w dziedzinie innowacji i zarządzania międzynarodowego, oraz Niemcy, gdzie świętował Oktoberfest i spotykał się z programistami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx