środa, 30 listopada

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook i grupa innych dyrektorów generalnych, w tym Sundar Pichai z Google i Satya Nadella z Microsoftu, podpisali wspólnie list wzywający administrację Trumpa do utrzymania Stanów Zjednoczonych członkiem Porozumienia Paryskiego.

Porozumienie paryskie ma na celu walkę ze zmianami klimatu poprzez utrzymanie podwyższenia poziomu przeciętnej temperatury na świecie znacznie niższego niż 2°C powyżej wysokości sprzed epoki przemysłowej oraz dążenie do ograniczenia wzrostu nawet do 1,5°C, gdyż takie działanie mogłoby znacząco obniżyć ryzyko i konsekwencje zmiany klimatu. Stany Zjednoczone były jednymi z ponad 190 krajów, które zobowiązały się do poparcia porozumienia paryskiego w 2015 roku pod administracją Obamy, ale administracja Trumpa formalnie wychodzi z porozumienia z powodu obaw ekonomicznych.

Cook i inni prezesi, którzy podpisali list uważają, że porozumienie paryskie może w rzeczywistości pobudzić gospodarkę.

„Pozostanie w porozumieniu paryskim wzmocni naszą konkurencyjność na rynkach światowych, umożliwiając Stanom Zjednoczonym prowadzenie wiodących wdrożeń nowych technologii, które wspierają transformację, uwzględniają naszych pracowników i społeczność, a także tworzą miejsca pracy i firmy budowane na lata” .

„Obietnicą zawartą w porozumieniu paryskim jest sprawiedliwy i dobrze prosperujący świat. Wzywamy Stany Zjednoczone do przyłączenia się do nas”.

List został przygotowany przez AFL-CIO, największą federację związków zawodowych w Stanach Zjednoczonych, reprezentującą ponad 12,5 miliona pracujących w kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx