piątek, 3 lutego

Siri w zegarku Apple Watch pojawiła się w tym tygodniu na antenie BBC zupełnie nie planowana po tym, jak meteorolog przypadkowo aktywował asystenta.

Jak zauważył serwis Mashable, meteorolog Tomasz Schafernaker prezentował swoją prognozę w czwartek na BBC, kiedy Siri wpadła mu z pomocą. Schafernaker opisywał zimne i śnieżne warunki atmosferyczne w wielu częściach Stanów Zjednoczonych, ale Siri miała tymczasem o tym zupełnie inne zdanie.

Kiedy Schafernaker mówił o śniegu w całych Stanach Zjednoczonych nakreślając możliwość śniegu w Europie, Siri wtrąciła się, mówiąc, że „nie ma zapowiadanych opadów śniegu”. Podczas gdy Schafernaker próbował szybko wyjaśnić kwestię i przejść dalej, prowadzący program BBC nie zrobił tego, drążąc tą gafę.

„W twojej prognozie nie ma zapowiadanych opadów śniegu, usłyszałem” – powiedział prowadzący. „Tak, ale prawdopodobnie nie wie o jakim miejscu mówię” – powiedział Schafernaker.

Poniżej możecie zobaczyć całą sytuację:

Schafernaker odniósł się do incydentu na Twitterze mówiąc, że nie celowo uruchomił Siri i obwiniając za to Apple.

Jak to się dokładnie stało? Istnieje kilka możliwości. Po pierwsze, Apple Watch mógł pomyśleć, że usłyszał frazę uruchamiającą ją „Hej Siri”. Po drugie, meteorolog mógł przypadkowo nacisnąć Cyfrową Koronę i aktywować Siri. I po trzecie, jeśli włączono opcję „Podnieś, aby mówić”, możliwe jest, że Siri została aktywowana, gdy Schafernaker podniósł rękę, aby wskazać zielony ekran.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx