środa, 29 listopada

Podczas prezentacji wyników finansowych obejmujących drugi kwartał 2019 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że Apple chce kontynuować produkcję komputera Mac Pro w Stanach Zjednoczonych.

Cook złożył oświadczenie w odpowiedzi na pytanie o potencjalne przeniesienie produkcji komputerów Mac Pro ze Stanów Zjednoczonych ze względu na wysokie stawki podatków na komponenty importowane z Chin.

Cook wyjaśnił, że produkty i komponenty są produkowane w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei, Chinach, Europie i innych miejscach. „Taka jest natura globalnego łańcucha dostaw”, powiedział. „Myślę, że to niesie ze sobą dzień, również w przyszłości”.

Jeśli chodzi o Mac Pro, Cook powiedział, że Apple nadal inwestuje w swoje amerykańskie zakłady produkcyjne.

Produkujemy Mac Pro w Stanach Zjednoczonych i chcemy dalej to robić. Pracujemy i inwestujemy, aby to robić. Chcemy nadal tam być. To właśnie kryje się za wykluczeniami.

Firma Apple produkuje obecnie komputery Mac Pro w Teksasie od czasu jego premiery w 2013 roku, ale czerwcowy raport The Wall Street Journal mówi, że nadchodzący, tegoroczny Mac Pro będzie montowany przez Quanta Computer w Chinach.

W oświadczeniu w tamtym czasie Apple powiedział, że „ostateczny montaż to tylko jedna część procesu produkcyjnego”, wyjaśniając, że Mac Pro jest zaprojektowany i skonstruowany w Kalifornii i zawiera komponenty wyprodukowane w USA.

Apple w lipcu poprosił o zwolnienie z cła importowego w USA na części do nowego Mac Pro jednak prezydent Trump odmówił takiej możliwości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx