sobota, 24 lutego

Modele iPhone 13 Pro są wyposażone w ulepszony aparat ultraszerokokątny z autofokusem, który umożliwia robienie makrofotografii. Dzięki temu użytkownicy mogą w końcu robić zbliżenia kwiatów, owadów i innych obiektów znajdujących się w odległości nawet 2 cm od obiektywu aparatu.

Tryb makro ograniczony jest do modeli iPhone 13 Pro, ale użytkownicy ze starszymi iPhone’ami teraz również mogą go posiadać. Halide ogłosił dziś, że zaktualizował swoją popularną aplikację aparatu o własny tryb makro, bez żadnych akcesoriów. Ta funkcja jest dostępna na wszystkich iPhone’ach z silnikiem neuronowym czyli na iPhone’ach 8 i nowszych.

zdjęcie wykonane w aplikacji Halide

Halide opisuje, że jego tryb makro najpierw sprawdza, który z obiektywów aparatu iPhone’a może skupić się najbliżej i przełącza się na niego. Następnie funkcja zapewnia bardzo precyzyjną kontrolę ostrości z dokładnością do submilimetra, aby zdjęcie wyglądało ostro. Wreszcie funkcja oparta na sztucznej inteligencji o nazwie Makro neuronowe dodatkowo poprawia szczegóły zbliżenia zdjęcia po wykonaniu.

zdjęcie wykonane w aplikacji Halide

Jeśli posiadacie już model iPhone 13 Pro, to jak twierdzi Halide, jego tryb makro zasadniczo nakłada się na tryb makro firmy Apple, co skutkuje „oszałamiająco bliskimi, podobnymi do mikroskopu ujęciami, które są jeszcze bardziej powiększone”.

Aby włączyć tryb makro w aplikacji Halide, najpierw należy dotknąć przycisku AF, aby uzyskać ręczne ustawienie ostrości, a następnie dotknąć przycisku kwiatka. Ta funkcja jest dostępna jako bezpłatna aktualizacja dla wszystkich dotychczasowych użytkowników, a wersja 2.5 aplikacji jest już dziś dostępna w App Store. Dla nowych użytkowników aplikacja Halide kosztuje 13,99 złotych miesięcznie, 57,99 złotych rocznie lub 239,99 złotych jako jednorazowy zakup.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx