niedziela, 19 maja

Serwis DigiTimes donosi, że Intel poinformował partnerów, że będzie w stanie „w pełni wprowadzić” technologię Thunderbolt w kwietniu 2012 roku. Intel już podobno przygotowuje się do wypuszczenia płyt głównych wspieranych złączem Thunderbolt dla notebooków i komputerów stacjonarnych.

Intel i Apple współpracowali już dłuższy czas nad tą nową technologią, która stała się standardem we wszystkich komputerach Apple takich jak MacBook Pro, MacBook Air, Mac mini oraz iMac. Digitimes donosi, że koszt technologii Thunderbolt zanotuje spodziewany spadek w drugiej połowie 2012 r. pozwalając na bardziej powszechne jej przyjęcie.

Firma Apple oferuje Thunderbolt w większości swojej linii produktów. Pierwszym założeniem było wejście z Thunderbolt tylko do najwyższych i najdroższych modeli komputerów. Jednak bardziej powszechne jego zastosowanie powinno pomóc w szybszym przystosowaniu się producentów akcesoriów komputerowych, z korzyścią dla użytkowników zarówno Maców jak i PC-tów.

Intel zawsze powtarzał, że widzi miejsce zarówno dla USB 3.0 jak i złącza Thunderbolt i obie te technologie zamierza wspierać na swoich płytach głównych w 2012 roku.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx